Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Botanická zahrada v Táboře opět ožije úspěšnou výstavou papoušků (exotů)

Obvykle klidným areálem Botanické zahrady v Táboře se v následujících dnech bude rozléhat pořádný řev. Přestěhuje se sem totiž několik desítek klecí a voliér s nádhernými papoušky a exotickými ptáky. Od čtvrtka 10. do neděle 13. října se koná již potřetí výstava papoušků manželů – chovatelů Jarolímkových. Pro vysoký zájem návštěvníků se výstava rozšířila do větších venkovních prostor a vznikl zoo park, který se rozšiřuje se dál.


Návštěvníky opět čeká atraktivní design parku. Novinkou je burza chovatelů či nechovatelů, kteří mohou nabídnout k prodeji například andulky, korely nebo jiné papoušky po celou dobu výstavy.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout papoušky v maximální blízkosti, vyfotit a některé druhy pomazlit, jako nejmenší aru na světa Aru červenoramennou.

V klecích budou k vidění vzácné Lori mnohobarvé z Indonésie. Jejich potravou jsou nektary, ovoce a zelenina nebo dětská kaše. Poznají velice inteligentní papoušky jako Amazoňan modročelý, Žako Kongo, Ara Ararauna, která se dožívá až sta let. Je to nejhlučnější papoušek v jihoamerické džungli a trumfnout ho mohou pouze opice. Nebude chybět celá řada krásných a vzácných papoušků jako je Aratinga zlatohlavá, Alexandr růžový vousatý, Alexandr čínský z Asie, který se i v zimě rád koupe, papoušek královský, horský, nádherný, červenočapkový, Rosely penantové, Rýžovníky, páv modrý korunkatý, kachničky mandarinky, bažanti zlatí a řada dalších.

Letošní výstava bude pěkně vyslazená, nabídne prodej trdelníku, táborské medoviny, medu a medových specialit, krmení a mnoho dalšího.


-pi-

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • vlada 

  Reagovat

   

  více podobných akcí na táborsku a v táboře. jen tak dál! :) super

  Vloženo 9.10.2019 22:42:07

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pořádný řev exotů se rozléhá na jednom nejmenovaném táborském sídlišti hlavně večer v průběhu letních měsíců. Ne z voliér, ale z pouličních a parkových laviček. Těmto exotům začíná den, z důvodů které veřejnost dobře zná, odpoledne a končí nad ránem.

  Vloženo 9.10.2019 18:35:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A když nesvítí veřejné osvětlení, mají mimikry.

   Vloženo 9.10.2019 21:10:05

 •  

  Reagovat

   

  Článek psal naprostý neznalec papoušků. Jinak akce pěkná.

  Vloženo 9.10.2019 16:34:54

 • Vladimír T 1276 

  Reagovat

   

  Určitě se půjdu podívat. To je velmi pěkný počin a dostatečný počet dnů na Tábor. Vezmu si i hlukoměr a ten "řev" změřím. Určitě bude nižší než téměř 80 dB u CNG autobusů SOR 12 od Comett plus s.r.o. co denně od 4:30 do 23:15 porušují hlukové normy prokázané v závazném měření KHS. Asi půjdu i s malou vnučkou, která papoušky ještě nikdy neviděla naživo a uvidím, jak jí avizovaný "řev" bude vadit. Rozhodně na nezákonný hluk CNG SOR 12 od Comett plus s.r.o. reaguje tak, že se rozpláče.

  Vloženo 9.10.2019 11:25:12

 • Honza.. 

  Reagovat

   

  Řev? byli tam již několikrát a krom pípání jsem nic neslyšel.Leda by letos řvali zimou.:-P :-P :-P

  Vloženo 9.10.2019 10:44:31

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Já už slyšel řvát exoty. Ale nebyli z voliér, ale z konkrétní budovy. A že jim to šlo. A ten autobus MHD řve taky neskutečně, divím se, že jezdí v noci. Zakázal bych to.

   Vloženo 9.10.2019 12:03:38

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Já při cestě z práce na jednoho (možná z této budovy) zrovna včera natrefil,.. byl o hlavu menší, šel přímo proti mně, ruce bojovně polorozpřažené, sevřené pěsti a s vražedným pohledem se mi koukal upřeně do očí a i když jsem šel na své straně chodníku, donutil mne tento exot se mu vyhnout. Evidentně chtěl vyprovokovat bitku :-), ptáček jeden :-))

    Vloženo 9.10.2019 17:56:15

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Taky bych noční MHD zakázal. V autobuse sedí dva, tři lidi, noční jízdy jsou dle mého neekonomické. Navíc u nádraží i jinde parkuje hromada taxíků. Vůbec se neberou ohledy na zdraví lidí, kteří bydlí na trasách MHD. V noci by tyhle CNG řvoucí příšery prostě jezdit fakt neměly. A to nejsou jen autobusy - např. v Kanadě si na noc musí majitelé brát psy do domu, aby v noci nerušili sousedy svým štěkáním. Tady jsou lidi holt a jejich zdraví až na posledním místě.
    Jinak papoušky mám rád a určitě se půjdu podívat. Není exot jako exot....

    Vloženo 9.10.2019 18:11:25

    • novyv 

     Reagovat

      

     rozhodně se nemylísm, že by mhs se nevyužívala pozdě večer. jezdím často a z autobusáku směrem klokoty jezdí x lidí. a další nastoupí u reálky hodně.

     Vloženo 9.10.2019 22:43:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace