Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Botičky zabírají. Rezidenty ale v Písku nepodpoří

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK – Většina Písečáků zaznamenala zvýšenou aktivitu městských strážníků, týkající se parkování v centru města. Je to důsledek předvánočního rozhodnutí rady města, která reagovala na fakt, že velkou část parkovacích míst dlouhodobě zabírala auta bez platného lístku. Problémem však zůstává parkování rezidentů, tedy občanů majících v centru trvalé bydliště. Ti musí platit stejně jako běžný turista, nebo zaplatit deset tisíc korun za celoroční abonentní kartu.

Jiná města se ke svým občanům chovají vstřícněji. V Praze 1 platí trvale bydlící občan za parkování 700 korun, v Plzni podle zóny 700 až 3500 korun, v Českých Budějovicích dva tisíce korun. V Táboře platí rezidenti 900 korun za rok a mají vyhrazená místa rovnoměrně po celém městě. V Prachaticích vydávají kartu pro parkování v městské památkové zóně pro trvale bydlící občany zdarma.

V Písku o ničem podobném neuvažují. Lidi s trvalým bydlištěm v centru odkazují na odstavná parkoviště.

 

                                                                                                             Zdenka Jelenová

 

 

Podrobnější informace o parkování ve městě, názory obyvatel centra i vyjádření zastupitelů najdete v Týdeníku Písecké postřehy.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace