Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Břetislav Hrdlička opustil post předsedy představenstva strakonické teplárny

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 9.1.2019 17:18

STRAKONICE – Dění kolem strakonické teplárny nabralo v posledních dnech rychlost světla. Po rezignaci Josefa Eignera na post generálního ředitele došlo k velkým změnám i v představenstvu. Post jeho předsedy opustil starosta Břetislav Hrdlička. Jedním z hlavních důvodů, proč Josef Eigner rezignoval, byla i změna ve zvýšení ceny tepla. To se mělo zdražovat o 25%, ale po zveřejnění této informace a zásahu představenstva došlo k snížení zdražení jen na 2,5%.

 

Josef Eigner se podrobněji k dění v teplárně vyjadřuje v rozhovoru v dnešním vydání Týdeníku Strakonicko. Od jeho rezignace ale došlo v teplárně k další změně. Teplárna zveřejnila v úterý 8. ledna na svých stránkách informaci o novém obsazení ředitelských míst. Jednání představenstva na toto téma proběhlo v pondělí 7. ledna.

Břetislav Hrdlička odstoupil z funkce předsedy představenstva. Novým předsedou představenstva byl jmenován Pavel Hřídel. Uvolnil tím místo pro jednoho člena představenstva a tím byl zvolen Tomáš Přibyl. Pavel Hřídel byl dále pověřen obchodně výrobním řízením, Tomáš Přibyl obchodně ekonomickým řízením a Pavel Mareš finančním řízením společnosti. Pavel Mareš v mezidobí vykonával funkci zastupujícího generálního ředitele teplárny.

Břetislav Hrdlička má do 21. ledna dovolenou a telefon nezvedá.

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana Nová 

  Reagovat

   

  Teplárnu musí vést odborník se zkušenostmi. Tím, že se za poslední období bylo mnoho personálních změn znamená, že je v teplárně chaos a nejsou tam odborníci. Omluvte se a požádejte Aleše Seitze o návrat!

  Vloženo 9.1.2019 18:09:25

  • Pavel Nový/Pavo 

   Reagovat

    

   Jen ne toho arogantního komunistu

   Vloženo 10.1.2019 09:23:36

  • Pavel 

   Reagovat

    

   A kolik zlatých karet mu dáte?

   Vloženo 10.1.2019 09:26:23

 • webmaster 

  Reagovat

   

  nepřesnost už byla opravena, díky za upozornění

  Vloženo 9.1.2019 17:16:57

 • Rudolf Oberfalcer 

  Reagovat

   

  "Malá" oprava - starosta Břetislav Hrdlička neopustil představenstvo, ale jen pozici předsedy představenstva, členem představenstva zůstává. Nevím, proč je to takto napsáno.

  Vloženo 9.1.2019 16:55:50

  • Pepa z depa 

   Reagovat

    

   Rudolfe! Pokud by to napsali tak, jak jste to tu vysvětlit, nebyla by taková čtivost článku. Jsou to hyeny chtivě skandálu.

   Vloženo 9.1.2019 17:07:20

   • Jan 

    Reagovat

     

    Koukám, že i v depu mají celkem pravdu a ani neví jakou. To je stejné, jako když hyeny toužící po znovuzvolení "zdraží" teplo jen o 2,5% a k tomu dají chásce něco zdarma. Místo toho, aby ve firmě generovali zisk a dividendu akcionářům.

    Vloženo 9.1.2019 17:21:40

    • Pepa z depa 

     Reagovat

      

     Jane! Máte zřejmě pravdu. Je to tah na "branku" (voliče). Dej a budu tě mít rád = zvolím tě! Nebudeš mi brát = zvolím tě! Realita je zřejmě taková, že 25% je nutná částka k tomu, aby pokryla hodnotu, pro správné fungování teplárny. COŽPAK si to ale mohou před volbami dovolit? Nemohou. Odhaduji, že nyní bude mít Břetislav tak 60+ % ve volbách, protože mu velice ublížili!

     Vloženo 9.1.2019 17:45:33

 • Milan 

  Reagovat

   

  Na Břetislava musí být nyní vytvářen veliký tlak! Ustojí to?

  Vloženo 9.1.2019 15:49:11

  • Obcan ST 

   Reagovat

    

   To mate tak, kdyz do firem jsou dosazovani odbornici a posluhovaci SV, co jste cekali?Jak se tu pise, 25% zdrazeni tepla byl zoufalej krok, jak dostat teplarnu v hospodareni na zelenou nulu,jeikoz se zvedla silna nevole u zakazniku(prekvapive:D ), prisla ,,spasa,, v podani zasahu a zlevneni, takze pekne ,,vyjebani,, se vsema, co odebiraji teplo, coz u takove firmy(akciovka), nechapu. Pote tu pan Ober a spol dela, ze nic, ze je to vse OK, vlastne ty zdroje se budou hledat jinde, ale hlavne, ze volic opet dostal to, co chtel :D odbornici na svem miste :D

   Vloženo 10.1.2019 07:27:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace