Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    neděle 29.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Budějovice čekají dva protesty. Radnice radí – odstraňte auta!

Ilustrační snímek , Autor: Archiv

Ilustrační snímek     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na sobotu 29. června se připravují dva protesty jako reakce na incident ze sídliště Máj, ke kterému došlo minulý pátek na dětském hřišti mezi skupinou Romů a dalšími obyvateli. Výsledkem bylo zranění těhotné ženy a jejího přítele. Příbuzní rodiny následně upozornili, že jsou terčem výhrůžek.

První protestní shromáždění by mělo začít v dopoledních hodinách v ulicích sídliště Máj a pokračovat až do večera. Další shromáždění je nahlášené od 16 do 19 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. Policisté na celý den posílí hlídkovou činnost. Při narušení veřejného pořádku zakročí.

Podle pořadatelů je cílem obou akcí upozornit na potíže soužití početné komunity sociálně slabších hlavně romských obyvatel sídliště s ostatními. Doporučení také vydal českobudějovický magistrát. Obyvatelé sídliště, kteří se chystají odjet na dovolenou či víkend, by měli vzít shromáždění v úvahu, protože jejich cesta může být komplikovanější. Ostatním doporučuje nenechávat svá auta v místech, kde se akce bude konat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace