Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Budějovická Slavie se bude opravovat, ale kdy a za kolik?

KD Slavie , Autor: Archiv

KD Slavie     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ještě před nedávnem hrozilo, že město kulturní dům Slavie prodá, nakonec se rozhodlo, že dojde k její rekonstrukci. O budoucnosti historické budovy a kulturním centru promluvila rada města a kraje na společném setkání v týdnu.

 

Ve Slavii funguje zrekonstruovaný klub, jenže další části budovy nutně potřebují také rekonstrukci. Slavie podle architektů chátrá. Ze setkání kraje a rady města České Budějovice vyplynulo, že jsou zatím zpracovány tři návrhy, jejich realizace by měla stát od 100 do 400 milionů korun, jak informoval Český rozhlas.

Primátor Jiří Svoboda ale podotkl, že opravy by mohly začít až za dva roky, podle jeho slov pro rozhlas je nutné vypracovat studii využití objektu po rekonstrukci, aby nepřišla mnohamilionová investice vniveč. Finanční spoluúčast se projednává s Jihočeským krajem. Zatím se plánuje, že Slavie bude sloužit jako zázemí Jihočeské komorní filharmonie.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace