banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Letní koncert pěveckého souboru Regina Vodňany

  středa 26.6 18:00 - Vodňany, Husův sbor

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Budějovické obchodní centrum Mercury čeká v příštích letech obnova

 Autor: Ilustrační foto - zdroj DOC Mercury

    Autor: Ilustrační foto - zdroj DOC Mercury

AKTUALIZOVÁNO - 4.3.2018 23:09

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vlastník dopravně obchodního centra Mercury – investiční skupina KAPRAIN, zpracovává koncepci budoucího rozvoje centra a aktuálně analyzuje výsledky průzkumu spokojenosti uživatelů. Na jejich základě chystá další opatření a vylepšení služeb. V následujících letech se centrum dočká výrazné obnovy, a to bez omezení provozu. Prvním konkrétním krokem bude zvýšení bezpečnosti centra, jež zlepší komfort návštěvníků, nájemců komerčních ploch i cestujících, kteří používají místní autobusové nádraží.

 

Střecha budovy slouží jako významný přestupní uzel pro autobusové linky. „Jeho užitná plocha činí 60 500 m2 a tvoří jednu z dopravních tepen města – denně ho využije 10 tisíc návštěvníků a cestujících,“ přibližuje Petr Vosmík, zástupce KAPRAIN v Mercury. Z průzkumu, který byl realizován na konci roku 2017, vyplývá, že uživatelé centra jsou s jeho stavem i poskytovanými službami relativně spokojeni, tvrdí to přes 90 % respondentů. Přejí si především zlepšit čistotu a bezpečnost.

Právě na tyto změny se KAPRAIN zaměří jako první. „Plánujeme zavést opatření, která výrazně zlepší bezpečnost obchodního centra. Posílíme ochranku, zlepšíme spolupráci s městskou policií a nainstalujeme novou generaci bezpečnostních kamer,“ doplňuje Petr Vosmík. V dalších letech čeká centrum výrazná obnova a modernizace, například se zvětší plochy věnované gastronomii. „Návštěvníci ani cestující se ale nemusí ničeho obávat, modernizace proběhne postupně a za plného provozu. Fungování autobusového nádraží se vůbec nedotkne,“ zdůrazňuje Vosmík.

Do změn mohou promluvit i současní nájemci

Obchodní centrum nabízí široké spektrum zboží a služeb, od hypermarketu přes prodej obuvi a oděvů po gastronomii. Právě s nájemci komerčních prostor se chce KAPRAIN setkat, aby si vyslechl jejich názor. „Plánujeme setkání s nájemci, abychom se dozvěděli více o jejich pohledu na aktuální situaci a o tom, jak jsou spokojeni. Současně jim chceme osobně představit naše plány na další rozvoj, případně konkrétní kroky, kterými budeme posilovat bezpečnost v celém objektu,“ uvádí Vosmík.

KAPRAIN je investiční skupina založená v roce 2013 Karlem Pražákem. Od začátku se KAPRAIN soustředí na tři základní oblasti: průmysl, nemovitosti a finance.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Ideální stav 

  Reagovat

   

  By byl, kdyby erár vybudoval nové, doopravdické, funkční AN, zcela nezávislé na rozmarech v šikovně dokonale sepsaných chmatavých dodatcích smluv přisátých firem. A zavedl skutečný integrovaný systém veřejné dopravy kraje - jistě by na něj pak zbylo. Obchoďák plný kšuntu si jistě skvěle poradí i bez trapně průhledného, totiž zlodějského -konceptu spolupráce veřejného sektoru s "privátním" sektorem-.

  Vloženo 5.3.2018 10:39:19

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace