Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

A další srážka vlaku a osobního auta na přejezdu - tentokrát v Malšicích

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

MALŠICE - V Jihočeském kraji se v posledních dnech stala už třetí dopravní nehoda, při které se srazil osobní vlak a osobní auto na železničním přejezdu. Policie proto vyzvala řidiče, aby si dávali větší pozor na dodržování pravidel provozu na přejezdech, protože nehody zavinilo vždy jejich nerespektování.

 

Už třetí srážka vlaku a auta v posledních pěti dnech se stala dnes ráno krátce po šesté hodině v Malšicích. "Při kolizi byl zraněn řidič (60) osobního automobilu tovární značky Citroen Berlingo. Po ošetření na místě byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do táborské nemocnice. Ve vlaku cestovalo 13 cestujících a dvoučlenná posádka vlaku. Nikdo z nich nebyl zraněn," řekl krajský policejní mluvčí Miroslav Doubek. 

Podle prvních zjistění táborských dopravních policistů řidič osobního auta nerespektoval dopravní značku "stůj, dej přednost v jízdě" a vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak. Ani řidič auta ani strojvedoucí nebyli opilí a plný provoz byl na místě obnoven před devátou hodinou. Odhad škody na vlaku je 25 000 korun, na trati 30 000 a na automobilu 80 000 korun. 

"Za posledních pět dnů šetří jihočeští policisté hned tři takovéto případy. Vedle výše uvedeného se tak stalo v Třeboni na Jindřichohradecku a Čížové na Písecku. Upozorňujeme řidiče, aby důsledně respektovali pravidla silničního provozu na železničních přejezdech," vyzval mluvčí. 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace