Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Adventní neděli v Českých Budějovicích oživí staročeská vánoční ulička

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vánoce na Starém městě a už 21. vánoční uličku v Panské si v neděli 18. prosince užijí obyvatelé i návštěvníci Českých Budějovic. Na Piaristickém náměstí a v Panské ulici bude program probíhat od 9 do 17 hodin. Těšit se můžete na předvánoční prodej tradičního lidového umění, na stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby, perníčky, obřadní pečivo, svíčky, svícny, keramika, podmalby na skle, paličkované, háčkované, drhané a tkané výrobky, dřevořezby, lidové hračky, suchá vazba a další drobnosti pro radost.

Na zahřátí nebude chybět horký punč, svařené víno nebo medovina, ochutnat můžete staročeské pochutiny, v nabídce budou vánoční stromečky, jmelí, zvěřina a bažanti. V kulturním programu vystoupí folklórní a lidové soubory Radost, Bedrník, Zámecké trio, Žestě Dvěstě, představí se i harmonikáři duo Hejkalka a Dudlajda. Návštěvníci si s nimi zazpívají koledy a užijí vánoční pohodu. S sebou si nezapomeňte vzít vánoční zvonečky, prskavky a svíčky.

Vánoce na Starém městě se dotknou i řidičů. Kvůli této akci budou zcela uzavřeny ulice Hroznová v úseku Česká – Slepé rameno řeky Malše, Panská úseku Hroznová – Česká a Mlýnská úseku Hroznová – Panská. Uzavírka potrvá od 6 do 18 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace