Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Adventní trhy lákají také kapsáře

JIŽNÍ ČECHY - Na dobu adventních trhů a zábav se netěší jen návštěvníci, kteří přicházejí za atmosférou a příjemným zážitkem. Tato doba je příznivá také pro nejrůznější nenechavce a kapsáře. Umějí využít sebemenší nepozornosti a v mžiku vás připraví o peněřenky, doklady i telefony.

Zloději využívají toho, že se rychle stmívá a je tedy obtížnější jejich jednání zaznamenat. Nejčastěji jsou drobné krádeže hlášeny z centra Českých Budějovic, kde se tradičně pohybuje velké množství lidí. Ale podobný zážitek můžete mít i z jiných měst v jihočeském kraji.

Například mladá maminka ze Soběslavi vzpomíná na loňský nepříjemný předvánoční zážitek: "Jela jsem za kamarádkou do Tábora, že se projdeme po náměstí a okoukneme předvánoční trhy. Jely  jsme obě s kočárkem, soustředily jsme se hlavně na to, abychom někoho nepřejely, bylo tam docela dost lidí. Kabelku jsem měla normálně přes rameno, zapnutou. Ale když jsme pak šly na kafe, zjistila jsem, že nemám peněženku, ani doklady ani telefon."

Zloději využívají sebemenší nepozornosti, často se stačí jenom otočit. V jejich prospěch hraje také časté popíjení alkoholických nápojů na advetních trzích, které samozřejmě snižuje pozornost. Dokonce i do zapnutého batohu na zádech se umí dostat takovým způsobem, že si toho postižený ani nevšimne.

"Policisté i strážníci městské a obecní policie budou dohlížet na inkriminovaná místa a  preventivním působením se budou snažit zabránit krádežím. Nemůžeme však být všude, a proto sebou nenoste větší množství peněz na jednom místě," upozorňuje  Milan Bajcura za jihočeskou policii. Všechny svoje věci byste měli mít neustále pod přímým dohledem. Rozhodně se nedoporučuje nechávat například kabelku na kočárku, i když se domníváte, že je to jen na okamžik. Právě na tento moment kapsáři čekají.

Preventivní opatření proti krádežím je vhodné dodržovat i na jiných místech než jenom na adventních trzích. I v obchodních centrech se v předvánoční době vyskytuje větší množství lidí a nepřehledné situace zloději často využívají.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace