Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Unicorn Group

    pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

    Koncert.

  • Novoroční koncert

    pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Balkánci loupili v českém zlatnictví

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PRACHATICKO – Ve čtvrtek dva cizinci snědé pleti, hovořící lámanou angličtinou, ukradli ze zlatnictví Atlantik ve Vimperku zlaté šperky za několik desítek tisíc korun. Jihočeští policisté žádají veřejnost o spolupráci.

Ve čtvrtek 12. září po druhé odpoledne navštívil vimperské zlatnictví Atlantik v Rožmberské ulici muž, který projevil lámanou angličtinou zájem o silné zlaté náramky. Za chvíli přišel do prodejny i druhý muž, který se začal domlouvat s prvním mužem v dalším cizím jazyce. Dvě prodavačky muži vyndaly na platech několik zlatých řetízků, náramků a náramkových hodinek, které si muži přáli zabalit do taštiček a přelepit páskou. Když prodavačka od nich požadovala peníze, položili jí na pult přesně nezjištěný počet českých a euro bankovek. Než si je ženy stačily přepočítat, jeden z mužů se pokusil prodavačce vytrhnout igelitku se zlatem z ruky. Což se mu sice na chvíli podařilo, ale po chvíli ji vrátil zpět na pult. Druhému muži se mezitím podařilo vzít si zpět všechny peníze, které vyložili na pult. Ze zlatnictví odešli se slovy, že si dojdou směnit eura a vrátí se zpět. K tomu už však nedošlo. 

Když se prodavačky podívaly do igelitky, zjistily, že v ní taštičky se zlatými šperky chybí. Vykutálení Balkánci využili drobné nepozornosti prodavaček a taštičky se zlatým obsahem ukradli. Majiteli tak vznikla škoda několik desítek tisíc korun. Krádež šetří vimperští policisté.

„Šlo o muže snědé pleti. První muž byl vysoký asi 170 centimetrů, měl kolem padesátky. Byl zavalité postavy, měl kulatý obličej, na krátko ostříhané tmavé vlasy, na sobě měl rifle a tmavou košili s límečkem, hovořil lámanou angličtinou. Druhý muž byl vysoký kolem 160 centimetrů, hubený, měl krátké tmavé vlasy, na sobě měl rifle a košili. Společně se bavili cizí řečí, které prodavačky nerozuměly. Pravděpodobně šlo o muže albánské nebo turecké národnosti. Policie žádá občany o spolupráci při pátrání. Veškeré informace můžete oznámit na nejbližší policejní stanici nebo na policejní lince 158,“ doplnila tisková mluvčí prachatické policie Martina Joklová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace