Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Dětský karneval

  neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

 • Čtyřlístek

  neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Blog Jitky Chabrové: Lekárna

Ano, vidíte správně. Nad písmenem E chybí čárka. Slovo lékárna je odvozeno od slova léky a nechodíme se do ní lekat. Ale hovorově většinou vyslovujeme slovo lékárna krátce.

 

Vybalím na pult dva recepty a leknu se. Co mi to zase paní doktorka předepsala? Kolik budu doplácet? Nebýt v naší lékárně tak příjemná obsluha, asi bych se tam opravdu chodila lekat.

Mezi věkem a lékárnou existuje přímá úměrnost. Jako mladší jsem utrácela za módní doplňky a dnes platím víc za doplňky stravy a doplatky na léky. Přestala jsem vymetat módní butiky, obchody s botami a kabelkami, parfumérie a kosmetické salony. Znovu si pročítám slova, která jsem právě napsala. Tak to ne! Chci novou kabelku! Chci voňavku! A objednám se na kosmetiku. Doplňky stravy? Nepotřebuji! Kromě čerstvého ovoce, kterého je právě všude dost, je vitamin C dnes přidáván do každého džusu. Nebo snad někdo z vás ještě ví, co jsou to kurděje? Vitamin E najdeme v každé krabičce margarínu a vápník se údajně přidává do různých mléčných výrobků. Psychiku mi srovná čokoláda. A klouby? Na ty nepomůže ve stáří ani svěcená voda, tak jaképak „kondro"?

Spočítala jsem si kolik tím pádem ušetřím (počty z hlavy mi ještě jdou) a hned zítra vyrážím. Nebudu se lekat, ale těšit. Těším se na vůni kůže v obchodu s kabelkami a těším se, jak si na zápěstí otestuji nějaký nový parfém. Dokud se máme na co těšit, žijeme.

 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Neznám nikoho, kdo vyslovuje "lekárna", ale nadpis je o něčem jiném, než je celý obsah článku. Tento způsob psaní mají v oblibě bulvární plátky.

  Vloženo 12.9.2019 08:45:46

 • jak zvednout hladinu adrenalinu 

  Reagovat

   

  "přímou úměrou p. blokařky z města těm, kdož v jejím věku nemohou z finančních důvodu kdy výše důchodu hraničí s chudobou /doplatky na potřebné léky, nemožnost dopravy , náklady na bydlení a další/ obíhat butiky,parfumerie ,kosmetické salony a nakupovat kabelky
  Věřte, že je jich dost

  Vloženo 10.9.2019 06:53:44

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   ....no, zrovna tady jeden umřel hlady.

   Vloženo 10.9.2019 20:17:33

 • jan 

  Reagovat

   

  Krásně napsáno. Jen jestli takhle v dnešní době uvažují všichni senioři a nepodlehnou svádivé reklamě na ty nejúžasnější preparáty, které "zaručeně" pomohou.

  Vloženo 10.9.2019 06:30:35

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   To víte, tonoucí se stébla chytá...

   Vloženo 10.9.2019 15:16:08

 • Sam 

  Reagovat

   

  Doplňky stravy nejsou škodlivé. To je asi vše.

  Vloženo 9.9.2019 20:02:04

  • bývalý vojenský lapiduch 

   Reagovat

    

   Ano, doplňky stravy škodlivé nejsou jinak by je nedovolili prodávat. Ale také nepomáhají. Kdyby tomu tak bylo, obešli bychome se bez mnoha lékařů a všichni kypěli pevným zdravím. Jediné čemu doplňky stravy s jistotou pomohou je to, že vzhledem k jejich předraženým cenám z lidí vytahají obrovské množství peněz. Ale to je každého věc.

   Vloženo 10.9.2019 12:17:43

 • Reiniš Karel 

  Reagovat

   

  Dobrý den , hezky napsané a pravdivé . Do 70tky jsem o lékařích natož lékárně nevěděl. Nyní též sleduji doplňky stravy ve formě vitamínů...Díky paní Jitko !

  Vloženo 9.9.2019 18:17:46

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace