Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jarní keramická dílna

  Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

  S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

 • Malta - opomíjený klenot Středomoří

  Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

  Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Blog. Josef Šlehobr: Byl jsem a už nejsem členem ČSSD

Motto: "Původní sociální demokracie zastupovala zájmy lidí práce, nová sociální demokracie zastupuje zájmy těch, kteří na lidech práce parazitují." Jaroslav Foldyna, poslanec

Po sametové revoluci se vedení města v Písku rychle ocitlo v rukách ODS. Nechci říci, že bylo všechno špatně, články, které jsem psal, byly zaměřeny k nápravě věcí veřejných. V jisté době jsem vzbudil pozornost redaktorky webu Písecky svět Magdaleny Myslivcové. Požádala mne zda by mohli zveřejnit mé články na svých webových stránkách. Zřejmě jsem v té době ani neunikl pozornosti místní organizace ČSSD. Její předseda Ondřej Veselý mne vyzval, jestli bych nemohl přijít na jejich schůzi a kandidovat na jejich kandidátce jako nestraník. Po diskusi jsem souhlasil a nakonec po návrhu dokonce vstoupil do ČSSD. Na kandidátku jsem byl zařazen, ale až po volbách jsem pochopil, že to bylo místo pro „nosiče vody".

ODS nebyla z vnitrostranických důvodů v kondici, a tak ČSSD komunální volby vyhrála. Měla nejvyšší počet zastupitelů, ale uzavřela koalici s ODS. Tato koalice neměla dlouhé trvání a uzavřela se koalice nová. V obou případech se stal starostou Ondřej Veselý. Jestli byl Ondřej Veselý vyloženě dobrým starostou nebo vyloženě špatným starostou, to nemohu spolehlivě posoudit.

Byly však záležitosti a situace, které jsem ze strany Ondřeje Veselého nepokládal za správné. Například, když ignoroval členy MO ČSSD a nechal opakovaně zvolit zástupce města ve správních a dozorčích orgánech pravicového zaměření, alespoň ve většině případů.

Neschvaloval jsem ani jeho přístup k místopředsedovi MO ČSSD Radku Bočkovi, který byl hvězdou naší kandidátky. Problém mezi nimi se vyhrotil dva roky po volbách. Spočíval v rozdílných názorech na zpracování územního plánu města. Místopředseda Radek Boček navrhoval v této věci vnitrostranickou diskusi a teprve potom, aby se rozhodilo. Tento postup také většina členů pokládala za správný. Předseda Ondřej Veselý to zřejmě pokládal za nepřijatelné. Já jsem se možná stal nespolehlivým členem pro vedení MO ČSSD od chvíle, kdy jsem se zeptal, jak je možné, že členskou základnu předseda neinformoval o návrhu na změnu koalice s ODS na koalici ČSSD s Hnutím Pro město.
Faktem však je, že za čtyři roky v dalších komunálních volbách, kdy ČSSD opět vyhrála, neměl Ondřej Veselý žádný koaliční potenciál. Nikdo s ním nechtěl do koalice, že je přílišný solitér. A tak v Písku vznikla široká koalice bez KSČM a ČSSD. Nemohu si pomoci, abych zde neuvedl i další věc, která formovala můj názor na předsedu Veselého. Na schůzi MO ČSSD při sestavování kandidátky na příští komunální volby Ondřej Veselý vystoupil a prohlásil: "Pokud chcete, abych byl opět lídrem kandidátky, nesmí být na kandidátce Radek Boček." Skutečně „demokratický" postup.
Měl jsem vždy moc otázek, a tak Ondřej Veselý dospěl k názoru, že mi musí nějakou funkci dát. Tak jsem se stal předsedou okresní kontrolní komise ČSSD. Šlo mi to zřejmě dobře, tak jsem se na volební konferenci v lednu 2017 stal předsedou krajské kontrolní komise ČSSD. S touto funkcí jsem skončil stejně jako s členstvím v ČSSD k 1. únoru 2018.
Ondřej Veselý se stal zastupitelem Jihočeského kraje v roce 2008. Tedy v tomtéž roce, co se stal Jiří Zimola hejtmanem Jihočeského kraje. V roce 2016 se již Ondřej Veselý do zastupitelstva kraje nedostal, i když byl Zimola stále hejtmanem. Je zřejmé, že se muselo něco stát. Hejtman Jiří Zimola se nám na naléhání svěřil, že potřebuje kolem sebe lidi, kterým může věřit. Podrobnosti neuvedl. Jak se zjistilo, začal více věřit Petru Matoušovi, starostovi obce Putim.

O co vlastně jde, se ukázalo na krajské volební konferenci ČSSD v Hluboké nad Vltavou v lednu 2017. Na konferenci přijeli zástupci vedení Bohuslav Sobotka, Michaela Marxová Tominová a Jeroným Tejc. Naléhali na podporu jejich nominací na březnovém sjezdu ČSSD. Předseda ČSSD Jihočeského kraje Jiří Zimola však získal většinu pro tajné hlasování. Zde Bohuslav Sobotka ani Michaela Marxová Tominová nominace neobdrželi. Jak se nám Ondřej Veselý svěřil, on byl jeden z šedesáti, který hlasoval pro Bohuslava Sobotku. A vytkl Jiřímu Zimolovi, že neměl nechat hlasovat tajnou volbou. Všechny ostatní kraje totiž hlasovaly aklamací a Bohuslav Sobotka měl od všech ostatních krajů nominaci na předsedu ČSSD. Bylo zřejmé, že Veselý již delší dobu kope za Prahu.

Bohuslav Sobotka při jiné příležitosti veřejně zostudil Jiřího Zimolu, že je to loutka Hradu a Andreje Babiše, a že takové lidi, co si jezdí pro rozumy na Hrad nebo někam jinam, ČSSD nepotřebuje. Ústřední výbor i gremium dlouze jednalo a shodlo se, že Jiří Zimola na kandidátce nemůže být na žádné pozici. Zbavit ho předsednictví krajského výkonného výboru ČSSD si však netroufli.

V jižních Čechách se vzedmula vlna nevole proti tomuto rozhodnutí, a to nejen v řadách ČSSD. Přes to všechno byla v dubnu 2017 na KVV ČSSD schválena kandidátní listina do Poslanecké sněmovny za Jihočeský kraj. Na prvním místě byl Stanislav Mrvka a záměrně na posledním místě Jiří Zimola.

Poté, co nám Jan Hamáček a Milan Štěch toto sdělili, lidé z kandidátky odstoupili - mimo několika výjimek jako byli Ondřej Veselý, Petr Podhola a asi dva další. Krajský tajemník Karel Vrkoč odstoupil z pozice krajského volebního manažera. Ondřej Veselý ovšem chtěl být poslancem, tak se toho ujal a začal dělat manažera voleb. Doplnil kandidátku kamarády a nechal ji všemožně schválit. Samozřejmě na kandidátce nebyl Zimola, a tak to v Praze bez problémů přijali.

Situaci dokreslil rozhovor s Ivanou Stráskou, která v té době již byla hejtmankou, a 16. srpna 2017 v Píseckých postřezích na otázku, zda bude volit ČSSD, odpověděla: "Upřímně řečeno, přemýšlím o tom..." Ondřej Veselý se stal poslancem. Jak nám již dříve prozradili naši přátelé, členové ČSSD z Prahy, byl za pražskou organizaci ČSSD navržen i na místopředsedu ČSSD.

Jako první vystoupila z ČSSD celá místní organizace v Putimi v čele s předsedou místní oraganizace a členem ÚV ČSSD Petrem Matoušem. Já jsem si počkal až na to, kdo bude poslancem za ČSSD. Po tom co odstoupil Milan Chovanec a nahradil jej Roman Sklenák, byla stará squadra posílená Ondřejem Veselým. To mne přesvědčilo, že se nemůže nic změnit, jak velká většina členů očekávala, a tak jsem z ČSSD k 1. 2. 2018 vystoupil.

Na závěr bych chtěl poznamenat, že jsem odhadl Ondřeje Veselého naprosto přesně. Byl to on, kdo prosazoval, aby Jan Hamáček požadoval podání kompetenční žaloby proti prezidentu Zemanovi. No, musí si poslanecké křeslo a post místopředsedy ČSSD odpracovat. Dostal přeci jidášský groš.

JUDr. Josef Šlehobr, Písek

Diskuse k článku - 38 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • JUDr. Šlehobr - anonymu 

  Reagovat

   

  Umíte jen plivat na všechno. To za prvé a za druhé vůbec nevíte zda jsem komunista a za třetí kdo umí ten umí …...

  Vloženo 7.9.2019 13:35:14

 • JUDr. Šlehobr 

  Reagovat

   

  Odpovídám Evě. Mohu Vám jen poradit, abyste si několikrát přečetla ZÁKLADNÍ LISTINU PRÁV A SVOBOD. NÁDFAVKEM I ÚSTAVU. PAK SE VÁM SNAD ROZSVÍTÍ.

  Vloženo 2.9.2019 16:55:46

 • Občasný čtenář 

  Reagovat

   

  JUDr. Šlehobr vcelku dobře popisuje fungování politické strany a jejích představitelů na lokální úrovni. Takové poznání mám také. Jejich slova se krutě liší od praktikovaných činů. Ale to si musí každý prožít. Raději s ODS a dalšími pravičáky než, aby bez ideologické předpojatosti pracovali ve prospěch lidí práce. Marasmus v ČR je výsledkem politiky takových politiků jako je Veselý a spol., které Šlehobr kritizoval a kritizuje. Dělá dobře. A na místní úrovni takovou politiku vždy hájil a prosazoval Veselý. Některé nenávistné komentáře zde typu vraždili atd. neodráží skutečnou pravdu v mocenském boji velmocí. Války chtiví američané od r. 1945 asi šedesát zapříčinily statisíce mrtvých. Vzpomeňme jen Afganistán, podpora řezačům hlav v Syrii atd. Mohl bych pokračovat dál ...

  Vloženo 27.8.2019 12:27:12

  • Marcel 

   Reagovat

    

   Vázěný, zůstaňte laskavě u nás. Nepíšu o vraždách nikoho jiného než komunistů v tehdejším ČSSR. Nechápu, proč sem taháte Američany.

   Vloženo 27.8.2019 15:25:40

 • F. K. Ladislav 

  Reagovat

   

  Takový hnus jsem tady ještě nečetl. Špinavé prádlo se má prát doma. Podobné věci se dějí ve všech stranách, pan JUDr nepochopil, co je politika. Sám to nedělá jinak, bez důkazů očerňuje. Jen on je bez chyb. Pro socdem poslední dobou tipické.

  Vloženo 27.8.2019 05:38:48

  • Zdeněk 

   Reagovat

    

   Naopak to považuji za velmi cenný pohled do sociální demokracie a ocenil bych, kdyby se tady dalo nakouknout i pod pokličku jiných stran, to by bylo počteníčko. Jinak s panem F. K. souhlasím, že politika je hnus.

   Vloženo 27.8.2019 07:13:33

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Komunista má blog, kam jsme to dospěli.

  Vloženo 26.8.2019 21:16:24

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pomalými krůčky do demokracie.

   Vloženo 26.8.2019 22:36:27

  • Zdeněk 

   Reagovat

    

   Madam, Vy byste se asi hodila do současných cenzurovaných médií, které se tu snaží lidem podsunovat nějaké vidění světa ale lidi při volbách vždycky jako naschvál dají najevo, že používají svoji hlavu, že. Smůla. Komunisti jsou narozdíl od různých propadáků pořád ještě parlamentní strana a mají víc než černoprdelníci.

   Vloženo 27.8.2019 07:16:20

   • vodvářka 

    Reagovat

     

    Chovat se demokraticky k nedemokratickým a zločinným komunistům je projevem infantility a uráží to všechny, které tito zločinci usmrtili nebo jim zničili životy.

    Vloženo 27.8.2019 07:49:18

    • aNIČKA 

     Reagovat

      

     TO BYSME SE NESMĚLI VŮBEC BAVIT S NĚMCI.

     Vloženo 27.8.2019 08:02:44

     • Marcel 

      Reagovat

       

      Většina německého národa se za činy nacistů stydí. Většina příznivců komunistů je tak nesoudná, že zapomněla na vraždy, kterých se dopustili. O komunistech samotných radši psát nebudu.

      Vloženo 27.8.2019 10:59:10

      • jan 

       Reagovat

        

       Přál bych upřímně Vám i celému našemu národu, abyste se v nich nemýlil tak, jako se zmýlili miliony našich předků. Jen se zkuste podívat do historie ...

       Vloženo 27.8.2019 16:04:58

       • Marcel 

        Reagovat

         

        Nenahlížím do budoucnosti. Jestli jste si všimnul, popisuji fakta.

        Vloženo 27.8.2019 16:17:59

       • Entroslav 

        Reagovat

         

        Časy se změnily. Přece by si dnes nevyvraždili levnou pracovní sílu. To by byli sami proti sobě. Jinak si o Němcích ve vztahu k Čechům nedělám žádné iluze, narozdíl od Marcela.

        Vloženo 27.8.2019 21:42:03

        • Levnou 

         Reagovat

          

         pracovní sílu jsme dělali SSSR dlouhá léta,ale to některým lidem vůbec nevadí! Rusákum se vozilo zboží,protože by tam pochcípali hlady ! To co se děje v dnešním Rusku mi hodně připomíná ,,68" u nás. Blíží se volby,tak nepohodlné pozavírají a mlátí.

         Vloženo 27.8.2019 22:20:09

         • anonymní čtenář 

          Reagovat

           

          Proč vzpominate rusko a ne havla. Tomu stácilo zavrit na pár hoďin doktora sladka aby byl rozdilem jednoho hlasu opet zvolen prezidentem.

          Vloženo 28.8.2019 22:08:55

     • JUDr.Šlehobr 

      Reagovat

       

      Odpovídám Aničce. Jak dlouho ještě budete stát na pozici, kterou hlásáte. Ještě 100 let. TEN ANONYM MÁ PRAVDU TO BYCHOM SE NESMĚLI VŮBEC BAVIT S NĚMCI.

      Vloženo 2.9.2019 16:48:37

  • Jelský 

   Reagovat

    

   V roce 1989 komouši nedostali blok, proto mnozí mohou mít dnes blog. Češi jsou zvláštní povahy. Zločinné fašisty nenávidí, avšak zločinné komunisty, podle toho kolik, ještě třicet let po listopadu, vlivu mají stále na chodu státu, milují.

   Vloženo 27.8.2019 07:43:59

   • Eva 

    Reagovat

     

    Protože jsme se za nich měli líp. Nebyly tak křiklavé rozdíly, všichni se mělil relativně stejně a relativně stejně slušně.

    Vloženo 27.8.2019 10:19:14

    • Marcel 

     Reagovat

      

     Až na ty, které zavraždili, pozavírali a zničili jim celé rodiny. Že se nestydíte.

     Vloženo 27.8.2019 11:00:24

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Bohuzel, komunisticti zlocinči a jejich prisluhovači radi na uradech a ve vlade dodnes. Beztrestne.

      Vloženo 28.8.2019 22:14:43

    • Evo 

     Reagovat

      

     zbal se a své názory o rovnosti můžeš uplatňovat na Kubě nebo v KLDR. Taky ve Venezuele to funguje perfektně. Kdy už se dočkáme dotací na letenky do vysněných zemí pro Evy,bez zpětného návratu z komunistických rezervací.

     Vloženo 27.8.2019 22:29:08

  • Nedemokrat 

   Reagovat

    

   To je jistě nějaká kovaná demokratka

   Vloženo 27.8.2019 12:54:31

  • Nedemokrat 

   Reagovat

    

   Ta Lenka je určitě z líhně kovaných demokratů

   Vloženo 27.8.2019 12:57:33

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace