Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XXVIII. Reprezentační ples města

  sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

 • Maškarní bál pro děti

  sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

  Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Blog Zdeňka Lanze: Budějovická sportovní hala – rekonstruovat či zbourat a postavit novou?

Našinec nemusí být žádný velký architekt, aby si nevšiml, že s českobudějovickou sportovní halou nebylo od začátku něco v pořádku. Její na první pohled nepříliš vzhledný tvar krabice na levém břehu Vltavy totiž ostře kontrastuje s ladnými křivkami své starší příbuzné, unikátní stavby plaveckého stadionu kousek po proudu na břehu pravém. Ale ani interiér haly včetně dispozičního řešení nijak neoslní. Malá výška hrací plochy je jen pověstnou špičkou ledovce. Samozřejmě i koncepce nosné konstrukce, použité materiály a technologie jsou poplatné době vzniku. Je patrné, že Sportovní hala v Českých Budějovicích byla morálně zastaralá prakticky již v době svého otevření. A dnes je k tomu zastaralá i fyzicky. Je tedy nutné urychleně najít vhodné řešení. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, spolu s pravděpodobným obsahem azbestu v obvodovém plášti, se jeví její případná rekonstrukce přinejmenším jako velmi problematická.

 

Veřejné budovy takovéhoto významu by měly být navrhovány s takovou nadčasovostí a stavěny v takové kvalitě, aby mohly po potřebné modernizaci a rekonstrukci sloužit veřejnosti po mnoho desetiletí. A to se v případě českobudějovické haly bohužel nestalo.

Otázkou ale zůstává, nakolik je projekt nového Multifunkčního centra Dlouhá louka po všech stránkách vyvážený a zda například požadavek na možnost pořádání hudebních produkcí včetně řešení akustiky není vzhledem k již desítky let plánované výstavbě nové budovy Jihočeského divadla s možností víceúčelového využití nadbytečný.

To už je otázka nejen finančních možností, ale především priorit.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vanous 

  Reagovat

   

  Nová hala? Na co, bude letiště.

  Vloženo 17.2.2019 15:59:04

 • Archibald 

  Reagovat

   

  Nejhorší na tom je, že po tu dobu, co se kolem toho pořád jenom kecá a kecá, už mohla být alespoň hrubá stavba hotová.

  Vloženo 16.2.2019 12:28:09

 • Hrom 

  Reagovat

   

  Dokud jsou peníze, stavte novou. Až nadnárodní ředitelé světa vyvolají umělými procesy, které přes konkrétní oblasti vyvolají světovou krizi, peníze zase na dlouhou dobu nebudou. Natož v Budějcích.

  Vloženo 16.2.2019 11:30:07

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace