Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kambodža

  Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

  Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

 • Třídní koncert ZUŠ

  Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

  Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Blog Zdeňka Lanze: Lůza znovu udeřila

Není to tak dávno, co jsem v článku Květinami v koši to zdaleka neskončilo, psal mj. o tom, že v sobotu 17. listopadu 2018 krátce před polednem napadl dav veřejně známou osobu. Řvali na ni, strkali, plivali, pískali, nadávali do fašistů. Tou osobou byl Ladislav Jakl.


Uplynulo půl roku a  verbální útoky se změnily v hrubé fyzické násilí. Ladislav Jakl byl v sobotu 25. května ve večerních hodinách zákeřně napaden v pražském metru. Ze zvolání: „Ty seš Jakl, ten lídr SPD," bezprostředně před tím, než ho útočník (či útočníci) začal mlátit do hlavy je zřejmé, že útok byl motivován politicky. V Prohlášení Institutu Václava Klause k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla se velmi rozhodně vyjádřili pracovníci IVK s Václavem Klausem v čele.

V prohlášení se mj. uvádí: „Viníme ty, kteří po léta nerespektují výsledky demokratických voleb a politickou moc chtějí získat mimo demokratické volby prostřednictvím rozvášněných davů na náměstích a spřátelených médií. V takové atmosféře je už pouze malý krůček k tomu, aby si leckdo vyložil tento stav jako normu, ve které je dovoleno naprosto všechno – včetně hrubých fyzických útoků a pokusů likvidovat lidi s odlišným názorem. O tom, kam taková doba vedla a v co vyústila, nás dostatečně trpce poučila historie 30. let minulého století v Německu."

Od sobotního útoku neuplynul ještě ani týden a Ladislav Jakl byl ve středu 29. května napaden znovu, tentokrát při snídani v hotelu ve Zlíně.

Prohlášení IVK k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla je natolik výstižné, že je jen velmi obtížné hledat další slova, která by vyjádřila znechucení nad rostoucí politicky motivovanou nenávistí a verbálními, ale již i fyzickými útoky na osoby s odlišnými názory.

Bylo by tragickou chybou myslet si, že nás nemůže potkat podobný osud jako Německo ve 30. letech dvacátého století. Bylo by tragickou chybou myslet si, že pronásledování lidí s odlišnými politickými názory, často vedoucí až k násilí na nich, se nás netýká. Bylo by tragickou chybou domnívat se, že hrůzy občanských válek, které známe jen z dějepisu a ze zpráv ze zahraničí nemohou v budoucnu potkat i nás.

Proto se musíme mít na pozoru před všemi „samozvanými proroky", kteří na náměstích líbivými proklamacemi o ohrožení demokracie sami demokracii ohrožují!

Proto se musíme mít na pozoru před všemi „aktivisty", kteří se pomocí informací vytržených z kontextu, polopravd i vyložených lží snaží zmanipulovat „nespokojené občany" a rozpoutat v nich averzi k lidem jiného názoru. Od ní už je jen krůček k „občanské neposlušnosti", k verbálním útokům a k fyzickému násilí.

A není vůbec důležité, jaké barvy je ismus, pod jehož pláštíkem se tito „lidoví vůdcové" snaží rozpoutat nenávist. Zda je hnědý, rudý, zelený, jinobarevný či třeba i „milionchvilkový."

Diskuse k článku - 74 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Bezcenná diskuze s hloupým Lancem, ignorujte ho, ztráta času!

  Vloženo 5.6.2019 15:43:04

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • Eva 

   Reagovat

    

   Panu Lanzovi nesaháte ani po kotníky !

   Vloženo 5.6.2019 19:01:14

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Nechci se měřit s hlupáky, tak mne prosím z toho měření vynechte.

    Vloženo 6.6.2019 20:59:14

 • Honza 

  Reagovat

   

  Ten Lanz se už definitivně zbláznil...

  Vloženo 5.6.2019 15:06:49

 • anonym 

  Reagovat

   

  Mě by spíše zajímalo, proč je v pořádku dát 0,5 miliardy korun na zaplacení pochybných dotací Agrofertu (a to je teprve začátek, až přijde zpráva ze zemědělství, tak se budeme všichni ještě divit), ale s velkými problémy se vyhrabe 0,5 miliardy (přičemž potřeba jsou min. 2) pro sociálně potřebné? Co budete dělat, až Vašim prarodičům nebude mít kdo v domově pro seniory ošetřit rány, otočit je, dát jim najíst? Budete si je muset nechat doma, nikdo Vám nepomůže...Vzdáte se kvůli tomu svého zaměstnání a budete trávit 24 h doma? Ale proč ne, hlavně když máme super nový toastový chléb a mrtvé včely od postřiků na řepku! A Vy se divíte, že se to lidem nelíbí? Nejde o zpochybňování voleb, jde o zachování lidských hodnot jako čestnost, solidarita, pravda a morálka.

  Vloženo 5.6.2019 14:43:16

 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  K tomu Jaklovi: Kdo seje vítr, sklízí bouři...
  K tomu Lanzovi: Že jste se raději nedal na míchání ovocných koktejlů! Jabka s hruškama mícháte mistrně! Akurát ty vývody jsou, no jak to říct, poněkud průjmové...

  Vloženo 5.6.2019 12:19:03

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A tohle je středoškolský učitel, který má v rukou naše děti!

  Vloženo 5.6.2019 09:57:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace