Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kambodža

  Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

  Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

 • Třídní koncert ZUŠ

  Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

  Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Blog Zdeňka Lanze: Lůza znovu udeřila

Není to tak dávno, co jsem v článku Květinami v koši to zdaleka neskončilo, psal mj. o tom, že v sobotu 17. listopadu 2018 krátce před polednem napadl dav veřejně známou osobu. Řvali na ni, strkali, plivali, pískali, nadávali do fašistů. Tou osobou byl Ladislav Jakl.


Uplynulo půl roku a  verbální útoky se změnily v hrubé fyzické násilí. Ladislav Jakl byl v sobotu 25. května ve večerních hodinách zákeřně napaden v pražském metru. Ze zvolání: „Ty seš Jakl, ten lídr SPD," bezprostředně před tím, než ho útočník (či útočníci) začal mlátit do hlavy je zřejmé, že útok byl motivován politicky. V Prohlášení Institutu Václava Klause k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla se velmi rozhodně vyjádřili pracovníci IVK s Václavem Klausem v čele.

V prohlášení se mj. uvádí: „Viníme ty, kteří po léta nerespektují výsledky demokratických voleb a politickou moc chtějí získat mimo demokratické volby prostřednictvím rozvášněných davů na náměstích a spřátelených médií. V takové atmosféře je už pouze malý krůček k tomu, aby si leckdo vyložil tento stav jako normu, ve které je dovoleno naprosto všechno – včetně hrubých fyzických útoků a pokusů likvidovat lidi s odlišným názorem. O tom, kam taková doba vedla a v co vyústila, nás dostatečně trpce poučila historie 30. let minulého století v Německu."

Od sobotního útoku neuplynul ještě ani týden a Ladislav Jakl byl ve středu 29. května napaden znovu, tentokrát při snídani v hotelu ve Zlíně.

Prohlášení IVK k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla je natolik výstižné, že je jen velmi obtížné hledat další slova, která by vyjádřila znechucení nad rostoucí politicky motivovanou nenávistí a verbálními, ale již i fyzickými útoky na osoby s odlišnými názory.

Bylo by tragickou chybou myslet si, že nás nemůže potkat podobný osud jako Německo ve 30. letech dvacátého století. Bylo by tragickou chybou myslet si, že pronásledování lidí s odlišnými politickými názory, často vedoucí až k násilí na nich, se nás netýká. Bylo by tragickou chybou domnívat se, že hrůzy občanských válek, které známe jen z dějepisu a ze zpráv ze zahraničí nemohou v budoucnu potkat i nás.

Proto se musíme mít na pozoru před všemi „samozvanými proroky", kteří na náměstích líbivými proklamacemi o ohrožení demokracie sami demokracii ohrožují!

Proto se musíme mít na pozoru před všemi „aktivisty", kteří se pomocí informací vytržených z kontextu, polopravd i vyložených lží snaží zmanipulovat „nespokojené občany" a rozpoutat v nich averzi k lidem jiného názoru. Od ní už je jen krůček k „občanské neposlušnosti", k verbálním útokům a k fyzickému násilí.

A není vůbec důležité, jaké barvy je ismus, pod jehož pláštíkem se tito „lidoví vůdcové" snaží rozpoutat nenávist. Zda je hnědý, rudý, zelený, jinobarevný či třeba i „milionchvilkový."

Diskuse k článku - 74 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Těmi samozvanými proroky máte na mysli Okamuru a jeho hajlující a hákovými kříži ověšené bojovníky za čistou rasu poskakujícími na Václaváku před 14 dny, nebo pražskou kavárnu která se nemůže srovnat s tím, že se dá demokraticky zvolit i zloděj, která okupovala totéž náměstí včera?

  Vloženo 5.6.2019 07:49:44

 • Vladislav Tanáč 

  Reagovat

   

  Podle tohoto demagoga se musí respektovat výsledky voleb i když se dějí lumpárny. Bureš byl demokraticky zvolen, ale svoji funkci zneužil a přece nebudeme čekat až budou nové volby.

  Vloženo 5.6.2019 06:56:12

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Co budete dělat, až ho lidi zvolí znovu? Budete těch 30 procent internovat někde za plotem?

   Vloženo 5.6.2019 07:08:42

 • Martina 

  Reagovat

   

  Správně, žádné demonstrace, nechme podvodníka dál rozkrádat naší zemi a počkejme na volby, kde nám 30% lidí ukáže, že kradnů všici.

  Vloženo 5.6.2019 06:22:51

 • Svedek 

  Reagovat

   

  Pane Lanzi jste odvazny muz. Ladu Jakla znam z doby pred rokem 89 i po nem. Osobne a dobre. V situacich, kdy bylo treba, napr. adoptoval maleho cikana, s nimz bydlel v 2+1 a to jen proto, ze to povazoval za spravne. Ja bych takovou obet neprinesl. Ani tu, kterou dnes Jakl opet prinasi, kdyz se neboji verejne a hlasite rikat nazory, za ktere ho ubozaci fackuji.

  Vloženo 5.6.2019 05:49:13

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V demokracii lze zvolit u blbce a zloděje. Pak jsou zde me mechanizmy jak to opravit a oprávněně požadovat nápravu. Demokracie - vláda lidu. Nelze ji zcela podřídit narcismu Václava Klase a jeho technokratickému přístupu. S násilím nesouhlasím, ale někdy se stane, že někdo za svou hloupost dostane facku, aby se probral. Tak já vám tu digitální facku posílám, snad se proberete.

  Vloženo 5.6.2019 04:59:20

  • Evžen 

   Reagovat

    

   Posílám na oplátku zpět a můžem se tady fackovat na dálku. Jestli máte všichni plný huby demokracie, musíte se těm 30 procentům voličů podřídit do doby, než si seženete sami větší podporu ve volbách a ne pořváváním na ulici.

   Vloženo 5.6.2019 06:40:43

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Nevím jestli máte základní vzdělání, ale 30% není většina, a ve skutečnosti dle účasti ve volbách jde jen asi o 15% potencionálních voličů, a protože mládež ještě nevolí, tak jde zjednodušeně o cca 10% populace a tudíž by nikdo neměl zneužívat tuto mizivou skupinku lidí, kteří dost často ekonomii nerozumí, což dokazuje počet zadlužených a exekuovaných voličů.

    Vloženo 5.6.2019 07:52:58

    • XXX 

     Reagovat

      

     Aha. Kdyby tomu tak bylo, tak by byly lepší předčasné volby? To myslíte vážně? A kde by strany vzaly peníze na kampaň?
     Zatím nikdo z těch Milionchvilků neřekl, co by mělo být dál.

     Vloženo 5.6.2019 14:11:15

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Vše je řízení proces a určitě jeho konstruktéři a vrcholky poskoků z Chvilek vědí co dál. Jen to lidem zatím neříkají. Jasná taktika.

      Vloženo 5.6.2019 16:54:46

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Jasně
       a to že nejsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou

       Vloženo 5.6.2019 18:58:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace