Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Bruslení pod Černou věží je hitem letošního českobudějovického adventu

 Autor: Foto Jitka Welzlová

    Autor: Foto Jitka Welzlová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hitem letošního adventu na centrálním budějovickém náměstí je umělé kluziště. Ledová plocha, která se do krajského města po sedmi letech vrátila, mimo jiné díky významnému finančnímu příspěvku Jaderné elektrárny Temelín, se stala mimořádnou atrakcí.

 

„Je vynikající, že lze nalézt partnera, který se na takovéto akci podílí. Ve městě působí celá řada firem bez zájmu o veřejné aktivity. Spolupráce s Jadernou elektrárnou Temelín je i proto i v tomto směru z dlouhodobého pohledu zcela ojedinělá,“ zdůraznil primátor. Jaderná elektrárna přispěla na provoz kluziště částkou tři čtvrtě milionu korun.

„Před třiceti lety jsme už bruslili na slepém rameni Malše. Zamrzlá řeka byla plná hokejových hřišť a právě tady se rodili budoucí špičkoví hráči Motoru. Dnes se led na řece vhodný k bruslení objeví jednou za deset let, takže dát dětem možnost zabruslit si přímo v historickém a nádherném centru našeho města, považuji za skvělý nápad a motivaci,“ uvedl Karel Exl, bývalý hráč hokejového Motoru, realitní makléř a zapřisáhlý českobudějovický patriot.

Zabruslit si a pořídit snímky z této „neobvyklé“ aktivity chtějí nezřídka i turisté. V Českých Budějovicích jsou častými hosty Korejci, Japonci a Číňané. A všechny to podle přihlížejících baví. To, že se centrum Českých Budějovic objeví na stovkách adres sociálních sítí obyvatel Soulu, je tak nyní víc než jisté.

Ledová plocha má rozměry 20 krát 15 metrů, přístupná je zdarma a za symbolický poplatek si zde mohou děti i dospělí půjčit brusle. „Plocha je v podstatě využita na plnou kapacitu. Odpoledne a o víkendech musíme často z bezpečnostních důvodů pohyb lidí na ploše regulovat. Zájem je opravdu velký. Faktem je, že bruslení na krásně nasvíceném náměstí má neuvěřitelnou atmosféru,“ konstatoval správce českobudějovických adventních trhů Robert Kučera.

-jw-

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace