Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ponožkový Fantom

    neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

  • Syndibád

    neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

    Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

Budějovice mají další dobíjecí místo pro elektromobily v Háječku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Majitelé elektromobilů mohou od 2. prosince „tankovat" elektřinu na dalším místě v Českých Budějovicích. V krajském městě se tak v současnosti nachází tři dobíjecí stanice. Ta nedávno zprovozněná v parku Háječek se na rozdíl od těch dvou dřívějších nachází na městském pozemku v centru, kam ji po dohodě s vedením města umístila společnost E.ON.

 

„Je to pro nás samozřejmost, že město může takto přispět k rozšíření elektromobilů. Často se mluví o tom, že rychlejšímu rozšíření vozů na elektrický pohon brání mimo jiné i nedostatečný počet dobíjecích stanic. Tak snad v Českých Budějovicích nebudeme brzdou jejich rychlého nástupu. Majitele elektromobilů podporujeme i tím, že za parkovné platí jen 10 % z ceny parkovacího oprávnění v modrých zónách. Na náměstí Přemysla Otakara II. mají jedno vyhrazené místo zcela zdarma," popsal kroky k podpoře elektromobility náměstek primátora Viktor Lavička.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace