Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Čteme, pleteme a cvičíme tělo a paměť

    Úterý 21.1 14:00 - Blatná, Knihovna

  • Divadelní pohádka Muzikantská

    Úterý 21.1 10:30 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 

Budějovice uvažují o celoročním provozu restauračních předzahrádek

Ilustrační foto  , Autor: Archiv JčTeď

Ilustrační foto     Autor: Archiv JčTeď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dosavadní zaběhnutý režim, kdy se dá v restauračních předzahrádkách posedět do října a pak si lze dát punč až v prosinci, možná v jihočeském krajském městě skončí.

 

„Uvažujeme o možnosti zachovat provoz předzahrádek kontinuálně po celý rok, protože mnozí lidé tam chodí rádi, některým podnikatelům to konvenuje a atraktivitě Budějovic to může velmi prospět," říká náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že se musí ještě několik záležitostí upřesnit, například kolik peněz restauratéři městu zaplatí. Dosud je dvojí sazba, jedna pro letní provoz, druhá pro zimní.

„Společně s pracovníky odboru správy veřejných statků vzniká nový Tržní řád, který by právě na tyto nejasnosti odpověděl a stanovil například provozní dobu i poplatky s ohledem na místo provozoven a další nezbytnosti. Ten ale vstoupí v účinnost až v lednu 2020. Nyní si tedy musíme, vzhledem k úvaze o celoročnímu provozu předzahrádek, ujasnit pravidla pro překlenovací období," dodává náměstek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace