Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Budějovice uvažují o druhé sportovní hale

Stávající sportovní hala v Českých Budějovicích měla ustoupit budování nového multifunkčního centra.

Stávající sportovní hala v Českých Budějovicích měla ustoupit budování nového multifunkčního centra.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Letitý budějovický spor o zbourání nynější sportovní haly a obří zakázce na výstavbu nové na stejném místě nabral nový směr. A ten sportovci určitě uvítají. Město zvažuje výstavbu druhé sportovní haly. K tomu náměstek primátora Viktor Lavička říká: "Analyzujeme potřebnost nové haly, abychom nerealizovali sportovní zařízení, po němž nebude v našem městě poptávka. I když z vlastních zkušeností dokáži již výsledky této analýzy předjímat. Očekávám, že by nové sportoviště okamžitě našlo své využití, a to jak mezi školami, tak sportovními kluby, ale i u hobby sportovců."

 

V tuto chvíli se tvoří vyhledávací studie, která by měla vybrat vhodné lokality ve městě, kde by mohla nová hala stát. Podle náměstka Lavičky platí tato kritéria - objekt by měl vyrůst na pozemcích v majetku města s možností napojení na stávající infrastrukturu. Město má zájem využít horkovod, aby se dala hala vytápět dálkovým teplem. Zároveň musí být pozemek prostorný, aby umožnil i vybudování dostatečně velkého parkoviště. 

 

O původní obří projekt za 700 milionů na přestavbu stávající haly na Dlouhé louce v nové multifunkční centrum, se vedla mnohaletá tahanice. Napřed skončila v autu vypsaná architektonická soutěž. Aby se město tomuto problému vyhnulo, vzalo si projekt, který zadal Volejbalový klub - a kde autor projektu byl stejný jako účastník dříve zpochybněné soutěže. Nakonec celá kauza, která hýbala městem a kvůli které vznikaly protestní petice, stála na jaře místo náměstka primátora Františka Konečného, který měl zatajit kolegům negativní odborný posudek na stavbu multifunkčního centra. Tím se přestavba stávající haly ocitla u ledu.

Potřeba prostor pro sportování ale spíš narůstá. A to vede město k současným úvahám o druhé hale. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace