Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Budějovický twirling získal ve velké konkurenci několik medailí

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Národní twirlingový pohár výkonnostních tříd B a C, kterého se zúčastnil i českobudějovický twirlingový klub Starlette, se první únorový víkend uskutečnil ve Dvoře Králové nad Labem. A jeho závodnicím přinesl několik medailí a další umístění na špici. Twirlingový sport je kombinací tance, gymnastiky a baletu s hůlkou nebo vícero hůlkami a v České republice je rozdělen podle výkonnosti a má i své vlastní postupové soutěže. Zmíněný pohár byl soutěží s nejvyšším počtem účastníků z celé republiky.

 

Starlette pod vedením trenérky Veroniky Kadlecové nabídl divákům celkem 16 choreografií. Některé kategorie byly silně obsazené a některá děvčata byla v těžké pozici, neboť se jednalo o jejich premiéru v twirlingu. Soutěž byla rozdělena na dvě části – v sobotu byla na programu rytmická taneční sóla, která jsou každoročně nejsilněji obsazenou věkovou kategorií.

Juniorky mladší B Barbora Ježková a Michaela Šramová své sestavy zajely na výbornou a postoupily do finálové top 6. Premiéru v twirlingu úspěšně absolvovaly Anna Pivovarčíková v kategorii děti C a mladší juniorka C Nikola Sitková. Anička skončila na krásném 4. místě, když ji od medaile dělily pouhé čtyři desetiny bodu. Nikolka se věnuje twirlingu teprve prvním rokem a již takto brzy dokázala jet na soutěž a probojovat se na úžasné 14. místo v nejnáročnější kategorii. Barboru Ježkovou a Michaelu Šramovou také dělily od bronzové medaile desetiny bodu, skončily na 4. a 5. místě mezi závodnicemi z celé republiky. Nejstarší reprezentantka Nikola Kutilová získala v kategorii senior B 2. místo.

Neděle patřila sestavám na tzv. povinnou hudbu – jedná se o sestavy sólové nebo v párech na stejnou hudbu s povinnými twirlingovými prvky (obdoba povinných jízd v krasobruslení). V těchto disciplínách děvčatům nechyběla sebejistota a víra v dobrý výsledek, neboť jejich trenérky, které soutěží v kategorii A, patří k nejlepším v republice.

A stalo se, všech pět dívek postoupilo do finálového kola a konečné výsledky stály za to: 1. místo Michaela Šramová disciplína X-strut, junior mladší B; 1. místo Michaela Šramová sólo 2 hůlky, junior mladší; 1. místo Nikola Kutilová sólo 1 hůlka, senior B; 1. místo Nikola Kutilová sólo 2 hůlky, senior; 2. místo Michaela Šramová a Barbora Ježková – duo, junior mladší B; 2. místo Barbora Ježková X-strut, junior mladší B; 2. místo Zuzana Stříbrská 1 hůlka, děti C; 3. místo Petra Nejedlá X-strut, junior mladší B. Dále finalistky: 5. místo Adriana Blažejová 1 hůlka – junior mladší C (premiéra v twirlingu, z celkového počtu 20 soutěžících); 6. místo Petra Nejedlá 1 hůlka – junior mladší B (soutěžila poprvé ve vyšší kategorii B); 10. místo Daniela Šípová 1 hůlka – junior mladší C (také premiéra a obrovský úspěch).

Letos se poprvé uskutečnilo profesionální živé vysílání, které bylo doplněno i o nejlepší zpomalené záběry sestav. Přenos byl komentován Ondřejem Veselým z BeautySports TV a svým odborným okem komentovala výkony závodníků trenérka děvčat Veronika Kadlecová. Závodnice třídy A Veronika Kadlecová a Alexandra Vaněčková soutěžily v prosinci v Chomutově na mistrovství České republiky, kde získaly celkem šest medailí a nominovaly se na mistrovství světa do Holandska, které se bude konat o Velikonocích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace