Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Bývalý starosta Písku Ondřej Veselý se vydá zachraňovat jihočeský výsledek ČSSD

Ondřej Veselý

Ondřej Veselý

JIŽNÍ ČECHY - Ústředí ČSSD svým zásahem do jihočeských představ o kandidátce pro podzimní sněmovní volby podle všeho podkopává naděje na slušný výsledek v kraji, kde ČSSD loni vyhrála krajské volby. Na protest proti tomu, že centrum v čele s Bohuslavem Sobotkou trvá na vyškrtnutí exhejtmana Jiřího Zimoly z posledního místa kandidátky, z ní odstupují další lidé. Jako první primář krumlovské nemocnice Jindřich Florián. Na první místo by se měl posunout bývalý starosta Písku, advokát Ondřej Veselý.

 

Jihočeská kandidátka se ale hroutí jak domeček z karet. Odstoupení z ní ohlásily další osobnosti. Ty měly podle krajského výkonného výboru přinést hlasy v souboji, který se podle posledních průzkumů nevyvíjí dobře pro ČSSD hlavně celostátně. Dnes opustili jihočeskou kanddiátku její lídr, jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka, a také strakonický zastupitel Josef Eigner. 

Na první pozici by se tak měl posunout bývalý starosta Písku Ondřej Veselý. Zda tuto výzvu přijme, s jakým cílem a s jakými pocity, na to jsme se dotázali.

"Cíle jsou jasné - v tuto chvíli stabilizovat kandidátku ČSSD v Jihočeském kraji a následně se s ní pokusit zvítězit a navázat na úspěchy posledních tří krajských kandidátek a poslední sněmovní kandidátky. Pokud jde o pocity, pak mě hodně mrzí, že Standa Mrvka z kandidátky odstoupil, i když jeho rozhodnutí lidsky chápu a nemám jediný důvod se na něj zlobit. Rozhodně tím přicházíme o velmi kvalitního kandidáta a člověka, se kterým jsem mohli tvořit hodně zajímavý tandem. Včera jsem se ještě snažil mu tento krok rozmluvit, ale neuspěl jsem. Nezbývá mi tak nic jiného, než tento fakt přijmout. I když se jevilo jako velmi nepravděpodobné, že bych se posunul na pozici lídra, jako dvojka kandidátky jsem s tím v krajním případě musel počítat. Tento případ nastal a já se této pozice budu snažit zhostit se ctí," sděluje Ondřej Veselý. 

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Tomy Poser 

  Reagovat

   

  Ondřej Veselý bude po volbách SMUTNÝ. ČSSD je nevolitelná strana, díky Sralbotkovic Bohůšu, jehož vodí Myrda Kalousek.

  Vloženo 6.6.2017 17:09:52

  • nebude smutný 

   Reagovat

    

   oni socani 14% dostanou, Ondřej bude v parlamentu a bude vysmátej.A možná budou i ve vládě když se ji podaří slepit proti Babišovi.

   Vloženo 6.6.2017 18:09:05

   • Tomy Poser 

    Reagovat

     

    Nechci kazit váš optimismus, pravda bude krutá. Ne více, než 8,4 procent to nebude.

    Vloženo 6.6.2017 18:13:30

    • bude to víc, 

     Reagovat

      

     ale i to vaše číslo znamená zajímavý počet židlí v parlamentu.A o to go.

     Vloženo 6.6.2017 19:28:25

 • znalec 

  Reagovat

   

  znám Ondru velmi dobře , schopný , upřímný politik. Ale lodička čssd se potopila již moc hluboko. A stále funkcionáři , myslím ty od kraje a výše nehrajou fer play, ale vidí jen a jen sebe.Ondra to bude mít velmi těžké .

  Vloženo 6.6.2017 15:02:45

  • Neználek 

   Reagovat

    

   První krok je,že odpadl Babišův a Zemanův trojský kůň Zimola

   Vloženo 6.6.2017 15:19:35

 • Luca 

  Reagovat

   

  Musím říci, že panu Veselému tu situaci nezávidím! Ať udělá to či ono, pokaždé to bude pro někoho špatně, záleží na úhlu pohledu.

  Vloženo 6.6.2017 10:35:31

 • VORAČKA 

  Reagovat

   

  Tak to je ten pravej. Stranu, která neplatí dluhy, nerespektuje soudní rozhodnutí a stále jen slibuje nesplnitelné, volí jen zoufalci. Jejich předseda Bohouš se v politice flíká od školy a kromě výmluvnosti a kličkování nic jiného nepředvedl. Je to katastrifa, jaké kádry komunistické školy vychovaly. Většina jen lže, krade a podvádí.

  Vloženo 6.6.2017 07:31:28

  • vorař 

   Reagovat

    

   Vás jistě vychovávaly školy v Americe. Nebo v Mongolsku?

   Vloženo 6.6.2017 08:37:44

   • VORAČKA 

    Reagovat

     

    A vás ovčany, jak vidno podle reakce, školy socialistické. Všichni lžou, kradou, podvádějí, ale vádí nám to jen u těch mimo naši stranu, že.

    Vloženo 6.6.2017 09:10:01

    • eda 

     Reagovat

      

     Voračko, volte si koho chcete, moje rodina zůstane pro jistotu u levice, protože toho sobectví a rozkradení národního majetku už máme plný zuby.

     Vloženo 6.6.2017 11:19:37

     • Jana 

      Reagovat

       

      Ano souhlas Edo a jistě vám neuniklo, jak se nám tady mediálně podsouvá úbytek zájmu o přímou volbu prezidenta. Nejradši by nás demokracie zbavili viz Sobotkovo diktát a rozhodovali o nás, protože si tam nahoře myslí, že mají patent na rozum.

      Vloženo 6.6.2017 11:21:25

      • Jano, 

       Reagovat

        

       nějak vám uniká realita.Lidem nevadí přímá volba,ale konkretní Zeman,který čím dál víc dokazuje,že není dobrým prezidentem.A hlavním,i když také důležitým,důvodem není zdravotní stav.
       Sobotku nemusím,ale jeho postup vůči Zimolovi považuji logický. Nejedná se o "boj" udatných Jihočechů,ale odstavení nesoudného a nestoudného vyžírky.

       Vloženo 6.6.2017 13:13:17

    • vorař 

     Reagovat

      

     zapomněl jste se pochlubit neovčane jaké školy vychovávaly vás,že jste tak moudrý,nelžete,nekradete a nepodvádíte.Nebo jen melete hlouposti?

     Vloženo 6.6.2017 12:17:32

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pokud má charakter tak to nepřijme.

  Vloženo 5.6.2017 22:25:44

  • určitě 

   Reagovat

    

   ... a bude držet basu s odklaněčem peněz ze zdravotnictví a budovatelem chatičky za 5 melounů Zimolou.

   Vloženo 6.6.2017 08:41:00

   • Kc 

    Reagovat

     

    Přesně. Jen ať to přijme.

    Vloženo 6.6.2017 08:56:05

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace