Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ponožkový Fantom

    neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

  • Syndibád

    neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

    Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

České Budějovice hostily mezinárodní sportovní hry seniorů

 Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

    Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Od středy 17. července se v krajském městě konaly IV. mezinárodní sportovní hry seniorů. Trvaly do pátku. Na úvod sportovce pozdravila hejtmanka Ivana Stráská a ujistila je, že rozhodně nejsou na odpis.


Seniory pozdravili a popřáli jim sportovní i společenské zážitky i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a předseda Krajské rady seniorů Jihočeského kraje Bohumil Bezemek.

„Někdy se od těch mladších a krásnějších dozvídáme, že jsme, coby senioři, nevzdělaní, na odpis a řadě věcí nerozumíme. Věřte, že tomu tak není. My na odpis určitě nejsme. Jsme naopak zkušení, stateční - neboť zvládáme boj se zdravotními problémy, ale zároveň jsme i hraví a umíme se bavit. A to je to, co nám dává sílu. Hezky si to tu užijte," uvedla dále při zahajovacím ceremoniálu hejtmanka Stráská a poděkovala pořadatelům za organizaci a propagaci jižních Čech.

Hejtmanka zároveň připomněla, že si kraj seniorů váží a jejich aktivity dlouhodobě podporuje. Jen na tyto letošní hry uvolnil částku 300 tisíc korun.

IV. Mezinárodních sportovních her seniorů 2019 se účastnilo 21 osmičlenných družstev z českých krajů, Prahy a Maďarska. Slovenska či Rakouska. Věková hranice byla stanovena od 60 let výše.

Připraveno bylo deset disciplín - bBěh na 30 metrů s míčkem na raketě, běh s kolečkem zatíženým břemenem, hod na dálku, běh na 60 metrů, hod míčem na koš, hod šipkami do terče, bollo ball, střelba na malou branku, hod míčkem na cíl a hod kroužky na jehlan.

Hlavním cílem her je propagace sportovních aktivit vhodných pro starší generaci k posílení zdravého životního stylu. Zároveň se jedná i o důležitou společenskou událost, kde dochází k navazování přátelských vztahů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace