Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

České Budějovice zmodernizují a rozšíří svůj varovný a informační systém

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od konce srpna až do druhé poloviny listopadu budou na území Českých Budějovic probíhat práce na modernizaci a významném doplnění varovných, informačních a lokálních výstražných systémů.

 

„Instalace se budou týkat i částí Třebotovice, Kaliště, Zavadilka a Kněžské Dvory. Postupně budou na sloupech veřejného osvětlení měněny či doplňovány hlásiče a během toho se budou provádět nejprve lokální a následně i plošné akustické zkoušky systému tak, aby byla prověřena jeho funkčnost," přibližuje primátor Jiří Svoboda.

Na modernizaci systému získalo město dotaci z Operačního programu Životní prostředí Ministerstva životního prostředí České republiky, která bude hradit náklady ze sedmdesáti procent. Na základě výběrového řízení byl vybrán dodavatel s nabídkovou cenou mírně přesahující třináct milionů korun bez daně. Podíl města v tomto případě činí necelé čtyři miliony korun.

Na základě výsledků akustické studie bude celkem osazeno 406 nových bezdrátových hlásičů. Ty zajistí posílení pokrytí na místech s vysokou hustotou obyvatel. V rámci realizace bude rozšířen i počet prvků lokálních výstražných systémů.

Ke dvěma zařízením sledujícím hladinu na Dobrovodském a Hodějovickém potoce přibudou další tři hladinoměry na dalších místech potoků Dobrovodského a Kyselé vody. Zcela nově budou umístěny dva srážkoměry na budovách Základních škol Pohůrecká a Oskara Nedbala. „Demontáž starých a montáž nových akustických prvků bude prováděna tak, aby nedošlo ke zhoršení současného pokrytí města varovným signálem," doplnil Jiří Svoboda.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace