Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Cizince bez dokladů pomohla dopadnout kamera

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Cizinec, který se několik dnů úspěšně vyhýbal setkání s muži zákona, byl dopaden.

V noci z neděle na pondělí 3. září navštívil jihočeskou metropoli šestatřicetiletý Rus. Nejednalo se ovšem o běžného turistu. V pondělí nad ránem ho odhalili českobudějovičtí strážníci městské policie, a to díky městské kameře. Muže předali do rukou cizinecké policie.

V pondělí krátce před jednou hodinou ranní spatřil operátor městského kamerového systému postavu, která se vyšplhala na střechu budovy v Nádražní ulici a plížila se k přistavenému vlaku na vlakovém nádraží. Na místo okamžitě vyjížděly hlídky městské policie.

„Strážníci o neznámém vetřelci informovali zaměstnance Českých drah, kteří strážníky doprovodili k čekajícímu vlaku. V jednom z kupé skutečně nalezli ukrývajícího se neznámého muže," přiblížila mluvčí městské policie Věra Školková.

Dodala, že anglicky mluvící cizinec se strážníkům svěřil pouze s tím, že před několika dny přijel do České republiky z Ruské federace. „Důvody jeho podezřelého chování se však strážníci nedozvěděli. Muž jim svou totožnost sdělil pouze ústně, mělo se jednat šestatřicetiletého občana Ruské federace," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace