Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Cizinci pracovali na dálnici, na stavbě železnice a na stavbách bez povolení. Budou vyhoštěni

JIŽNÍ ČECHY - Cizinecká policie dnes vydala zprávu o červnových kontrolách. Na dálnici, železniční stavby nebo na stavby a opravy domů jdou policisté skoro najisto. Češi tam příliš pracovat nechtějí, cizinci mají zájem, ale jsou tu často načerno. Tady je výčet červnových výsledků Cizinecké policie:

Ve čtvrtek 13. června provedla hlídka táborského pracoviště Cizinecké policie kontrolu na modernizaci železniční trati Nemanice - Ševětín. Zkontrolovala šest cizích státních příslušníků,, kteří prováděli dláždění odtokového koryta z kamene. Cizinci nepředložili povolení k zaměstnání ani živnostenské oprávnění, které by je opravňovalo k výkonu pracovní činnosti na území České republiky. Bylo s nimi zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění.

Ve stejný den provedla hlídka strakonického pracoviště Cizinecké policie kontrolu na staveništi zateplení budovy v Nové Peci. Zkontrovala šest občanů souseního státu mimo Evropskou unii, kteří prováděli pomocné zednické práce na zateplení fasády. Cizinci předložili ke kontrole cestovní pasy s vylepeným vízem typu D, které je však neopravňovalo k výkonu zaměstnání na území České repubiky. I s nimi začalo řízení o vyhoštění. 

Dne 17. června provedl odbor Cizinecké policie České Budějovice pobytovou kontrolu na rekonstrukci domova mládeže na Českobudějovicku. Zkontrolováni čtyři cizinci. Jeden z nich se prokázal padělaným občanským průkazem. S cizincem se řeší padělání a pozměnění veřejné listiny, dále mu bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění a byl dopraven do zařízení pro zajištění cizinců v Bělé - Jezové. Další dva cizinci nepředložili potřebná povolení k zaměstnání a poslední z nich, také nepředložil povolení k zaměstnání a navíc překročil dobu povoleného pobytu na území našeho státu. S cizinci bylo zahájeno správní řízení o správním vyhoštění.

Dne 24. června vykonalo táborské pracoviště Cizinecké policie společně s pracovníky Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu kontrolu na rekonstrukci budovy panelového domu v Táboře. Bylo zjištěno porušení zákona o zaměstnanosti a zákona o pobytu cizinců na území České republiky u dvou cizinců, kteří prováděli pomocné zednické práce na zateplení fasády. I s nimi bylo zahájeno správní řízení o vyhoštění.

A 25. června provedla hlídka Cizinecké policie České Budějovice pobytovou kontrolu na stavbě dálnice D3. Pět cizinců předložilo cestovní pasy s biometrickými údaji, avšak neměli povolení k zaměstnání, které by je opravňovalo k výkonu pracovní činnosti na území České republiky. Také s nimi se zahájilo řízení o vyhoštění. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • xxx 

  Reagovat

   

  kde jste viděli ze cizinci byly zamestnane primo u firmy?dodavaji je ve velkém sprostredkovatele-mafiani které perou firmam ve velkém peníze,a neplatej u toho žádné dane,toto je hlavni problem.proto vsude potrebuji cizince,udělají hromadu práce za malo peněz a vydelkem se s sprostredkovatem poděli,ten vyfakturuje kolik je potřeba-stejne neplatí žádné dane,ani odvody za zaměstnance.Vsude kvete práce načerno ne jen u cizincu...

  Vloženo 14.7.2019 09:11:44

 • lopaťák 

  Reagovat

   

  No paráda, stát na zastupitelstvu brání příchodu pracovních sil ( dělají obstrukce) a ti co to risknou (je jich většina) ten samý stát pokutuje a vyhostí. Takže češi, plivněte si do dlaní a nástup na stavby, u kompjůtrů je vás dost. Stát o pomocníky z východu nestojí.

  Vloženo 12.7.2019 17:30:57

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Zkusil bych yangfeng v pláne :-D tam by asi vyhostily půl fabriky :-D

  Vloženo 12.7.2019 10:02:34

 • Gold 

  Reagovat

   

  Typicky české řešení problémů, pravděpodobně na všechny uvedené stavby byly poskytnuté dotace.
  Problém si myslím že je i na straně jejich zaměstnavatelů, oni by měli požádat o možnost cizince
  zaměstnat a z jejich legálního zaměstnání zpět do rozpočtu finance odvést. Pokud bude tlak na cenu
  a ne na kvalitu (dodatečné opravy se stejně prodraží), tak budou takové kontroly vždycky úspěšné.

  Vloženo 12.7.2019 10:00:20

 • Edita 

  Reagovat

   

  Paráda! A kdo na těch stavbách bude makat, když naši nechtějí?

  Vloženo 12.7.2019 09:34:50

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ani vy Edito za ty peníze ne. Cizinci z východu za náš plat u nás spokojeni, cizinci ze středu Evropy na západě za jejich plat také spokojeni. A cizinci na západě, za naší levnou práci za náš plat u nás v jejich prospěch, maximálně spokojeni. Asi tak.

   Vloženo 12.7.2019 11:08:12

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pokud neskončí hokynářský systém, kdy každý má, co uhádá, ale budou pevné platy podle tabulek, nebudou mladí a zdraví lidé dělat nic

   Vloženo 12.7.2019 12:56:42

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Ať nedělaj, ale okamžitě zrušit všechny dávky. Kdo nemaká, ať nejí.

    Vloženo 12.7.2019 13:46:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace