sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

• Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Čtvrtá výhra v řadě! Hokejisté Motoru otočili zápas s pražskou Slavií

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Už čtvrté vítězství v řadě si připsali hokejisté Českých Budějovic v dnešním utkání 33. kola Chance ligy doma proti pražské Slavii. Sešívaní ale nedali svou kůži lacino a cesta za třemi body nebyla jednoduchá. Vyjma úvodních pár střídání, kdy Motor na svého soupeře nastoupil, ale skóre neotevřel, byla zhruba polovinu zápasu lepší Slavia. Ve 24. minutě se ujala vedení a měla i několik šancí z protiútoků odskočit na rozdíl dvou branek, ale domácí manšaft skvěle podržel brankář Jan Strmeň. V závěru druhé třetiny vyrovnal budějovický Cody Bradley, domácí tým začal Slavii přebruslovat a třetí část už jasně ovládl. V přesilové hře otočil výsledek v 50. minutě Martin Novák, vedení ještě pojistil v 55. minutě Václav Karabáček a definitivní pojistku přidal gólem do prázdné brány odrazem o mantinel René Vydarený – 4:1.

ČEZ Motor ČB – HC Slavia Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0). Branky a nahrávky: 38. Bradley (P. Novák, Čermák), 50. M. Novák (Endál, Karabáček), 55. Karabáček (Přikryl, Jandus), 60. Vydarený – 24. Furch (Kohút). Rozhodčí: Wagner, Ondráček – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6–4. Využití: 1–0. V oslabení: 1–0. Střely na branku: 39–37. Přihlíželo 5679 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Strmeň – Pýcha, M. Jandus, Vydarený, Pavlin, Fillman, Prospal ml. – Beránek, Přikryl, Babka – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Bradley, Karabáček – Doležal, Dančišin, P. Novák – Doktor.

Další zápas sehrají Jihočeši ve středu 12. prosince na ledě Přerova. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.