Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Den architektury se koná v deseti městech jižních Čech

JIŽNÍ ČECHY – Již tento pátek 28. září odstartuje festival Den architektury a až do 4. října nabídne široké veřejnosti více než 300 akcí po celé České republice a na Slovensku. Prostřednictvím architektury přiblíží minulost, současnost i budoucnost českých a moravských měst. Pestrý program nabídne i Jihočeský kraj hned v deseti městech (České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Prachatice, Slavonice, Tábor, Týn nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí, Vimperk a Volyně).

 

České Budějovice plánují procházku po uměleckých dílech ve veřejném prostoru se šéfredaktorem časopisu ERA21. Za současnou architekturou na okraji města Český Krumlov se zájemci vydají se studentem architektury, který připomene, že architektura města není tvořena jen jeho centrem.

V době první republiky se v Táboře postavilo několik zajímavých staveb, po kterých zájemce architekti provedou. Město nabídne i besedu s historiky na téma Výkladní skříň úspěchů mladé republiky.

Zámeckým areálem Vimperk provede kastelán, který se zaměří na úpravy a přestavby objektu během 20. století. Ve Vimperku proběhne i diskuze za přítomnosti architektů o rozvoji a naplňování strategických cílů města či přednáška historika na téma Historický vývoj vimperské aglomerace.

Ve Volyni a okolí se vydají po stopách architekta Josefa Zítka, tvůrce Národního divadla. Ve Veselí nad Lužnicí znovu ožije renesanční radnice hudebním festivalem a otevřením galerie moderní architektury. Zajímavý program proběhne i v dalších městech kraje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace