Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Díky Nadaci ČEZ pořídili jihočeští policisté nové vybavení

HNĚVKOVICE/ČESKÉ BUDĚJOVICE – Díky příspěvku 750 tisíc od Nadace ČEZ pořídila jihočeská policie motorový člun pro vodní nádrž Hněvkovice, která se nachází v zóně havarijního plánování Jaderné elektrárny Temelín. Využijí ho už v létě. Krizový štáb díky nadaci získal speciální stůl.

 

 Jak uvedl tiskový policejní mluvčí Jiří Matzner, pořádková policie v oblasti Hněvkovické přehrady dosud neměla pro účely pátrání, vyhledávání trestné činnosti nebo v plnění úkolů v rámci mimořádných situací toto potřebné technické vybavení. Policejní čluny byly k dispozici až na vodní nádrži Lipno a na Orlíku. „V případě vzniku mimořádné události či krizové situace hraje rychlost nasazení požadované techniky velmi významnou roli,“ doplnil Jiří Matzner.

Přeprava člunu je snadná, mimo Hněvkovice a Vltavu ho můžou využít i v rámci zásahů Integrovaného záchranného systému. Uveze až patnáct lidí.

Českobudějovičtí policisté získali díky Nadaci ČEZu i další vybavení. Za 309 155 pořídili speciální operační stůl pro krizovou místnost. Slouží pro připojení technologií a telekomunikačních zařízení, která využívá krizový štáb jihočeské policie při řešení mimořádných a krizových situací. „Součástí stolu je moderní technologický box, umístěný na výsuvné konzoli. Stůl umožňuje štábu technologické propojení hlasových, vizuálních a radiových zařízení a také připojení všech potřebných informačních databází a technologií.

"Pracovníci krizového štábu tak při řešení mimořádné situace rozhodují podle aktuálních informací. Mají pomocí této technologie spojení se všemi policejními hlídkami operujícími na území kraje a disponují všemi potřebnými databázemi,“ vysvětlil Jiří Matzner.

 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Vladislav Tanáč 

    Reagovat

     

    Tohle se mi nelíbí. Policii by měl vybavovat a vše platit stát. Je to ostuda, když to nedělá a spolehá na Nadaci ČEZ. Trochu by to mohlo zavánět "něco za něco".

    Vloženo 22.4.2015 10:59:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace