Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Do uklízení Česka se zapojilo přes třicet tisíc dobrovolníků. Školy, obce i firmy

E.ON uklízí Česko. Zaměstnanci firmy pomáhali s úklidem v Českých Budějovicích.

E.ON uklízí Česko. Zaměstnanci firmy pomáhali s úklidem v Českých Budějovicích.

JIŽNÍ ČECHY – V sobotu 18. dubna proběhl po celé republice už druhý ročník akce Ukliďme Česko. Cílem je mapovat a likvidovat černé skládky. Projekt loni získal ocenění ekologický oskar v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR. Letos se do úklidu vedle dobrovolníků zapojily také firmy. Hlavním partnerem akce byla společnost E.ON, jejíž zaměstnanci si také naplánovali speciální úklidový den.

 

V Českých Budějovicích přichystal E.ON úklidovou akci už na pátek 17. dubna. „S pomocí našich zaměstnanců jsme vyčistili okolí cyklostezky v Českých Budějovicích,“ upřesnila vedoucí projektu Vladimíra Glaserová.

Spolek Ekosmák, který byl organizátorem akce Ukliďme Česko, tuto aktivitu velmi přivítal. „Bereme to jako výzvu pro ostatní firmy. Pro letošní ročník jsme měli mezi osmi sty zaregistrovanými organizátory místních úklidů například 160 zájmových organizací, 130 škol, 265 obcí, ale jen 25 firem. Proto si velmi vážíme příkladu, kterým jsou zaměstnanci E.ON pro ostatní,“ řekl Radek Janoušek. Letošního ročníku akce Ukliďme Česko se zúčastnilo přes třicet tisíc dobrovolníků a sesbíralo se úctyhodných osm set tun odpadu.  

V České republice aktuálně běží již 7. ročník soutěže E.ON Energy Globe Award ČR. Zapojit se do něj mohou autoři všech projektů, které usilují o ochranu životního prostředí nebo o úsporu energií. Přihlášku je možné vyplnit až do 30. dubna na stránkách www.ekologickyoskar.cz.

E.ON Energy Globe Award ČR patří mezi nejuznávanější ocenění v oblasti životního prostředí v České republice. Vyznamenává energeticky úsporné projekty, které šetří energii a přírodu, využívají obnovitelné zdroje a celkově přispívají k ochraně životního prostředí.

Přihlásit svůj projekt do soutěže může každý, kdo má v oblasti úsporného hospodaření s energiemi co říci. Bez ohledu na to, zda se jedná o podnik, soukromou osobu, nestátní organizaci, obec či školu. Do speciální kategorie „Nápad“ mohou přihlásit zájemci i nezrealizované projekty.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • petr 

    Reagovat

     

    sháním odvoz černé skládky písek

    Vloženo 22.4.2015 21:58:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace