Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Druhý ročník extrémního závodu Lipno Ice Marathon se blíží

LIPNO - Druhý ročník extrémního závodu Lipno Ice Marathon odstartuje už za měsíc 11. února. Během prosince probíhaly na zamrzlém Lipně první tréninky. Organizátoři závodu spolu s dalšími sportovci testovali vlastnosti ledu, povětrnostní podmínky i vlastní kondici. Po Novém roce přibyla i sněhová pokrývka a díky silným mrazům zesílila vrstva ledu tak, že už je možné upravovat ledovou magistrálu.

Začátkem prosince se Lipno pokrylo ledem a postupně se tloušťka ledu se přiblížila k 10 cm – hranici pro bezpečný pohyb osob. V následujících dnech začaly trénovat i lední jachty. V průběhu prosince se nad lipenskou přehradou vystřídaly nejrůznější povětrnostní podmínky a sportovci se na led vydávali za každého počasí, pokud jim to síla ledu dovolila.

Až lednové mrazivé dny po vánočním oteplení posílily ledovou vrstvu, která místy narostla na 18 cm nutných pro úpravu a zprovoznění lipenské ledové magistrály. Díky napadanému sněhu se na hladinu Lipna mohou vydat i běžkaři.

Do druhého ročníku Lipno Ice Marathonu se můžete přihlásit elektronicky do 8. února 2017 nebo osobně v místě prezentace závodu. S registrcí však není dobré otálet, protože počet startujících je omazený. Pokud si netroufáte na maratonskou vzdálenost, máte možnost závodit i na poloviční trati půlmaratonu (22 km). Pro mladé sportovce do 17 let je připravený Young guns marathon o délce 10 km. Trať můžete absolvovat několika způsoby – běžecky  nebo freestyle (brusle, běžecké lyže, kolo, kite, ledová jachta, kombinace).

Lipno Ice Marathon se koná v sobotu 11. února 2017. I pokud nepatříte mezi závodníky, můžete si užít zimní den na čerstvém vzduchu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace