Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Dva koncepty pro scénář oslav 750 let Českých Budějovic vybrány

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Radní na včerejším zasedání vybrali dva koncepty, podle nichž vznikne scénář oslav 750 let města. Město toto jubileum završí v roce 2015 a slavit by se mělo průběžně celý rok. Na vypsanou soutěž na koncept oslav reagovalo pět autorů, do užšího výběru šly tři koncepty. Rada včera vybrala dva finalisty a shodně jim udělila první místo. Milan Pleva a Veronika Havlíková si tak odměnu rozdělí a každý dostane po 15 tisících korun.

 

Milan Pleva přišel s mottem 35 generací, které za 750 let prožily svůj život ve městě. Pomocí dobrovolníků nebo figurín navrhuje znázornit různě po městě důležité momenty z historie jako například stavbu Černé věže nebo bombardování Budějovic a samozřejmě spoustu dalších.

Veronika Havlíková zvolila motto 750 let Českých Budějovic – 750 let života. A přišla pro změnu s konceptem pro jednotlivé čtvrti a zákoutí města, kde by se měly odehrávat různé akce.

S těmito dvěma autory nyní město uzavře licenční smlouvu a z jejich konceptů bude čerpat manažer oslav, který zatím není vybrán. Jak zmínil primátor Juraj Thoma (HOPB), buď půjde o zaměstnance odboru kultury nebo o externího člověka, se kterým by město uzavřelo smlouvu na jeden rok.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace