sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

Festival.

• Pivní slavnosti Myslkovice

sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Dynamo po nejhorším výkonu sezony padlo v Příbrami. Dostali jsme facku, přiznal kouč Horejš

PŘÍBRAM – Fotbalisté Českých Budějovic se po nejhorším výkonu aktuální nováčkovské sezony ve Fortuna lize vrátili ze středočeské Příbrami s nepořízenou. Rozhodující momenty zápasu přinesla už první půle, kdy Jihočeši po zbytečných chybách dvakrát inkasovali. O poločasové přestávce pak provedl kouč David Horejš dvě změny ve středové řadě a jeho svěřenci po obrátce začali Příbram přehrávat, ale bez gólového efektu – 0:2. Po dvou cenných remízách se Spartou a Jabloncem a nečekané výhře na Slovácku tak Jihočeši po Opavě podruhé v sezoně podlehli opět manšaftu, který loni bojoval o přežití. „Nepodali jsme dobrý výkon. Příbram šla víc za vítězstvím, byla agresivnější, všude byla první. První poločas jsme nezvládli, my jsme si mysleli, že po dobrých výkonech a výsledcích to půjde samo. Dostali jsme facku, spadli jsme na zadek,“ přiznal po utkání pro klubový web trenér David Horejš.

Už v pátek čeká Dynamo další šlágr letošní sezony, od 18 hodin přivítá před vyprodaným Střeleckým ostrovem pražskou Slavii, obhájce titulu.

1.FK Příbram – SK Dynamo ČB 2:0 (2:0). Branky: 9. Alvir, 35. Škoda. ŽK: 1–5 (Polidar – Javorek, Novák, Mršić, Kladrubský, Mustedanagić). Rozhodčí: Berka – Flimmel, Vlček. Přihlíželo 3186 diváků.
Sestava Českých Budějovic: Staněk – Čolić, Havel, Novák, Kladrubský – Havelka (46. Čavoš), Kulhánek (46. Mustedanagić) – Schranz, Javorek, Mršić (60. Táborský) – Ledecký.