Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Fabia jela po dálnici v protisměru

TÁBORSKO - Krátce po sedmé hodině večer ve čtvrtek 22. srpna přijalo operační středisko jihočeské policie na lince 158 hned tři oznámení od řidičů, jedoucích na přibližně 109. kilometru dálnice D3 ve směru z Tábora na České Budějovice. Proti nim v odstavném pruhu u krajních svodidel jela v protisměru Škoda Fabia, stříbrné barvy. Na uvedené místo a přilehlé nájezdy koridoru dálnice byly okamžitě vyslány policejní hlídky dálničního oddělení Chotoviny a obvodních oddělení Veselí nad Lužnicí a Soběslavi. V pohotovosti ke vzlétnutí byl rovněž připraven policejní vrtulník.

 

Řidiči Fabie se zřejmě podařilo z dálnice sjet či se otočit a zmizet pryč. I přes rychlý příjezd jej hlídky v koridoru dálnice již nezastihly. Naštěstí nedošlo k žádné dopravní nehodě či jiným komplikacím.

Policie vyzývá řidiče této Škody Fabia, aby se přihlásil policistům dálničního oddělení Chotoviny a podal k události vysvětlení. Učinit tak může, nejlépe po telefonické domluvě na lince 974 238 710, na služebně u sjezdu na 70. km dálnice D3 v katastru obce Chotoviny.

Současně vyzývá každého, kdo v dané době úsekem D3 jižně od Veselí nad Lužnicí projížděl a mohl by k bližší identifikaci vozidla či jeho řidiče (např. díky záznamu na videokameře) přispět jakoukoliv další informací, aby ji předal dálničním policistům na výše uvedených kontaktech.

Vedle klasických zákazových značek jsou tato místa postupně osazována i novou varovnou značkou STOP – PROTISMĚR. Pokud se tak již stane a do protisměru řidič omylem najede, je velice riskantní pokračovat v jízdě, stejně jako se na dálnici otáčet. Doporučuje se zastavit s vozidlem u krajnice, zapnout varovné blinkry, s oblečenou reflexní vestou opustit vozidlo i koridor dálnice a zavolat linku číslo 158.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Navigace?

  Vloženo 25.8.2019 20:18:27

 • Milan 

  Reagovat

   

  28.6. jsem jel okolo 22:15 z Říčan u Brna na Olomouc. Při výjezdu z Brna jsem potkal bílou Octavii 1 v protisměru! Stál pravými dveřmi u svodidel. Blikal na mě, abych do něj nevrazil. Tak že toho pitomce zdravím.

  Vloženo 25.8.2019 19:47:58

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Že by Angličan na útěku před brexitem?

   Vloženo 26.8.2019 14:32:19

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace