Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Fotbal: V Rudolfově věří v záchranu krajského přeboru

Trenér Jiří Nárovec.  , Autor: Jaroslav Vondrášek

Trenér Jiří Nárovec.     Autor: Jaroslav Vondrášek

O přípravě, změnách v kabině a plánech jsme si popovídali s lodivodem SK Rudolfov Jiřím Nárovcem. "Po patnácti zápasech máme na kontě patnáct bodů za tři výhry a šest remíz , šestkrát jsme odešli poraženi a bez bodů, skóre 16:26, máme na čem pracovat," zamýšlí se ostřílený kouč a odpovídá i na pár otázek.

 

Jak hodnotíte podzimní část soutěže krajského přeboru, kdo ze soupeřů vás překvapil?

Nedokážu posoudit předcházející ročníky, protože jsem krajský přebor nesledoval. Za tu dobu, co vedu Rudolfov, mě asi nepřekvapil nikdo. Z mého pohledu je krajský přebor kvalitní soutěží, ve které v řadě mužstev nastupují výborní a někdy i nadstandardní hráči. Tato mužstva hrají velmi dobrý fotbal a jsou zaslouženě na špici tabulky.

Rudolfov na dvanáctém místě nemůže být spokojen. Co změníte a kde objektivně vidíte tým po skončení soutěže?

Ke spokojenosti mi schází minimálně 5 bodů, které jsme ztratili v domácích zápasech s Lažištěm a Juniorem Strakonice. V průběhu zimní přípravy se snažíme zapracovat zejména na zlepšení tréninkové morálky, odstranění některých herních nedostatků v přechodové fázi a ve spolupráci s vedením klubu samozřejmě pracujeme na případném doplnění kádru. Po skončení soutěže bych byl rád, aby se krajský přebor na Rudolfově hrál i v další sezoně.

Který ze zápasů vás potěšil a který naopak zklamal?

Zmíním tři zápasy – remíza doma s Milevskem, kdy jsme v poločase prohrávali 0:2, remíza v Oseku a vítězný obrat v domácím zápase s Třeboní. To jsou zápasy, které nám přinesly fotbalovou radost. Velkým zklamáním, jak už jsem řekl, byly především dva domácí zápasy, s Lažištěm a Juniorem Strakonice, ty jsme absolutně nezvládli.

Jak se připravujete na jaro?

Zimní přípravu jsme zahájili 21. ledna. Trénujeme 3x týdně, herní činnosti ladíme v rámci Hlubocké zimní ligy a přidáváme nějaké přípravné zápasy. Z počátku jsme se zaměřili na fyzičku, nyní důraz klademe na práci s míčem, herní týmové kombinace, pilujeme koncovku.

Udržíte kádr pohromadě nebo někdo odchází?

Věřím, že neodejde nikdo, naopak po zranění začali naplno trénovat Martin Kocina, Vašek Dvořák a Milan Pexa.

A co posily nebo zkouška nějakého nového hráče?

Moji představu doplnit a rozšířit kádr mužstva minimálně o dva až tři hráče se nám zatím nepodařilo naplnit. Ovšem pracujeme na tom, snad to vyjde.

Jakých fotbalových dovedností si na svém týmu nejvíc ceníte, co je vaší silnou zbraní?

Myslím, že naší silnou zbraní jsou standardní situace.

A naopak, na čem musíte zapracovat?

Zapracovat určitě musíme na herním projevu tak, abychom dokázali všechny zápasy odehrát ve stejně vysoké kvalitě. Musíme se vyvarovat výkyvů týmového výkonu, potom o nás v krajském přeboru nebudu mít obavy.

Jaké máte vy osobní cíle a jaké jsou cíle oddílu?
Můj osobní cíl je hlavně zdraví, společným sportovním cílem je určitě záchrana krajského přeboru.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace