Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ponožkový Fantom

    neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

  • Syndibád

    neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

    Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

Hlídejte své zvířecí mazlíčky. V Budějovicích začne podzimní deratizace

AKTUALIZOVÁNO - 9.9.2019 22:43

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Odborná firma Deradez zahájí podzimní etapu deratizace v Českých Budějovicích v polovině září a skončí v listopadu. Nejprve se udělá monitoring výskytu potkanů a následně ohnisková deratizace. Zkontrolují se místa, kde bylo v minulosti hubení provedeno, jestli jsou stále aktivní. Deratizovat se bude i na nově nalezených, nebo na občany oznámených místech, zvýšeného výskytu. Celkové předpokládané množství kladených návnad je asi 290 kg. Podle kvalifikovaného odhadu se na území Budějovic vyskytuje čtyři až pět hlodavců na jednoho obyvatele, což je kolem 400 000 hlodavců. Zřejmě jich nepřibývá. Budějovická radnice uvádí stejná čísla už od roku 2016. Hlodavcům svědčí volné odkládání komunálního odpadu, zejména zbytků potravin, mimo odpadové nádoby a vhazování do odpadkových košů.

 

Práce budou zahájeny v lokalitách Krumlovské předměstí, Rožnov, Suché Vrbné, centrum města, sídliště Vltava, Máj, Šumava, Čtyři Dvory, Havlíčkova kolonie, Mladé, Nové Hodějovice, Nemanice, Kněžské Dvory a Pražské sídliště.

„Během deratizace bude někde použita doplňková lokální metoda hubení Rodenatorem, která dokáže jednoduše a rychle eliminovat konkrétního škůdce včetně likvidace rozsáhlého systému vybudovaných nor bez pomoci toxických látek. Tato metoda je ale doprovázena zvukovými efekty, které připomínají střelbu. Proto budeme předem informovat o termínu městskou i státní policii," říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Návnady pro hubení potkanů jsou kladeny zejména do otvorů, kde hlodavci hnízdí a standardně nejsou domácím zvířatům volně přístupné. Zvýšená pozornost bude věnována křovinným porostům. Obyvatelé by měli v uvedené době a v označených místech zamezit pobíhání domácích zvířat.

Současně bude probíhat také podzimní etapa deratizace kanalizační sítě, kterou zajišťuje společnost ČEVAK, a to prostřednictvím odborné firmy Pařez.

Město deratizaci provádí v jarních a podzimních termínech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace