Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hokejisté Českých Budějovic v koncovce uhájili domácí led a vedou nad Havířovem 2:0 na zápasy

Martin Heřman v závěru pojistil výhru ČEZ Motoru gólem do prázdné brány. , Autor: Pavel Pubal

Martin Heřman v závěru pojistil výhru ČEZ Motoru gólem do prázdné brány.     Autor: Pavel Pubal

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Druhý domácí zápas a druhé vítězství. Hokejisté Českých Budějovic vstoupili do čtvrtfinálové série WSM Ligy přesně podle plánu a na ledě Budvar arény, kde během celé základní části prohráli pouze dvakrát, zvládli i obě úvodní utkání vyřazovací části s Havířovem. Na včerejší vítězství 5:0 dnes svěřenci Mariana Jelínka navázali výhrou 4:2, ale strachovat se museli až do konce. Hrálo se vyrovnané a dramatické utkání. Hosté se v první třetině dokonce ujali vedení, Motor ale stav ještě do přestávky otočil. Havířovští v závěru za stavu 3:2 pro Motor ještě zkusili hru bez brankáře, sevřeli Jihočechy v jejich pásmu, ale domácí gólman Kváča byl vždy připraven. V čase 59:59 naopak budějovické vítězství ještě podtrhl střelou do prázdné brány domácí útočník Heřman – 4:2.


Aktéři čtvrtfinálových sérií teď mají dva dny na odpočinek, pokračovat se bude v sobotu a v neděli zápasy na ledě hůře postavených celků. Zatím se ve čtvrtfinále daří favoritům, obě domácí utkání zvládly všechny týmy z horní čtyřky tabulky – Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno i Slavia vedou 2:0 na zápasy.

ČEZ Motor ČB – HC AZ Havířov 2010 4:2 (2:1, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 5. Čermák (Jonák, Rob), 16. M. Novák (Bárta), 32. Jonák (Dostálek), 60. Heřman (Vampola) – 2. Pořízek (Dudek), 29. Fronk (Krisl). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kokrment, Malý. Vyloučení: 3–4, navíc Kotala (Havířov) 5 + OK. Bez využití. Přihlíželo 5 803 diváků. Stav série: 2–0 na zápasy.

Sestava Českých Budějovic: Kváča (Bláha) – Čáp, Kutlák, F. Novák, Fillman, Vráblík, Kučný, Kachyňa – Květoň, Vampola, Nedorost – Čermák, Rob, Jonák – Dostálek, Mikyska, Heřman – Bárta, Galamboš, M. Novák.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace