Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Hudebníci z Prachatic a Tokia zahráli na společných koncertech a spřátelili se

PRACHATICE – Klarinetový soubor Prachatice v minulých dnech absolvoval společné koncerty s japonským orchestrem Sapporo Wood Winds Orchestra Japan. Koncerty se uskutečnily v Praze a v Českém Krumlově. Pražských posluchačům oba soubory zahrály v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, v Českém Krumlově v historickém Prokyšově sále městské knihovny.

 

Prachatický soubor se svými členy Janem Hovorkou, Petrem Chlupským, Tomášem Janouškem, Vítkem Neužilem a Petrou Sovovou si připravil výběr širokého spektra žánrů a hudebních stylů, kterými skvěle oslovil jak pražské, tak českokrumlovské posluchače a turisty, kteří svoji spokojenost projevovali dlouhými a nekončícími potlesky. Ostatně japonský orchestr taktéž.

„Mimo koncerty jsme měli možnost se s našimi japonskými přáteli lépe poznat a sblížit při posezení po vystoupeních. Při nich se zrodila spousta nápadů, jak spolupráci prohloubit. Je zde možnost, že orchestr v příštím roce při své návštěvě mezinárodního festivalu v Praze navštíví také Prachatice a náš klarinetový soubor navštíví zase Japonsko," uvedl za prachatický soubor Jan Hovorka.

Upřesnil, že japonský orchestr, složený z hudebníků z Tokia a dvou dalších měst, si připravil pro posluchače skvělé úpravy Smetanovy Prodané nevěsty a mnoho jiných krásných pokladů hudební historie. Uměleckým vedoucím orchestru je vynikající japonský hudebník a klarinetista Herayuki Sato. Pětadvacetičlenný orchestr měl také možnost poznat, vedle hudební produkce, podrobněji Prahu a Český Krumlov.

„Věříme, že naše vzájemná spolupráce bude pokračovat a stejně jako náš soubor i naši japonští přátelé si odnášejí nezapomenutelné zážitky z našich letošních společných koncertů," poznamenal Jan Hovorka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace