Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jaké je v současnosti nejdůležitější místo v Jihočeském kraji?

 Autor: Jihočeský kraj

    Autor: Jihočeský kraj

JIŽNÍ ČECHY – Momentálně je to nejdůležitější místo v Jihočeském kraji. Zde totiž shromažďujeme všechny ochranné prostředky, které do našeho regionu přicházejí. Hejtmanka Ivana Stráská to uvedla při návštěvě centrálního skladu těchto pomůcek, který se nachází v objektu zdravotnické záchranné služby na letišti v Plané u Českých Budějovic. Zavítala tam v úterý 24. března.

 

„Jde o ochranné prostředky, které Česká republika přiváží z Číny, i ty, které vyrábějí české firmy. Následně se tyto pomůcky přerozdělují dle pevně stanoveného klíče, kdy máme spočítáno, co který poskytovatel zdravotní péče má dostat," sdělila Stráská s tím, že dosavadní přerozdělení desetitisíců kusů roušek a respirátorů bylo na počátku docela logisticky náročné. „Jsem ale velice ráda, že tento systém, jak vidím, už spolehlivě funguje," dodala.

Hejtmanka zároveň poděkovala pracovníkům Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), krajského úřadu i dalším, kteří se na této nelehké práci podílejí. „Momentálně jde všechno stranou, prioritou je, aby zdravotníci dostali ochranné prostředky co nejdříve," zdůraznila.

S rozvozem pomáhají hasiči

Ze skladu v Plané rozvážejí ochranné prostředky zdravotníkům v jednotlivých okresech hasiči. Ti, kteří ordinují na Českobudějovicku, si je jezdí sami vyzvedávat do druhé budovy krajského úřadu v ulici Boženy Němcové. Velkým poskytovatelům zdravotnických služeb, jako jsou například nemocnice, se vydávají tyto pomůcky přímo v Plané.

Ředitel JCCR Jaromír Polášek pak řekl, že se zapojením do této práce vůbec neváhali. „Je to potřeba a nyní si musíme opravdu všichni co nejvíce vycházet vstříc. A i naši zaměstnanci rádi přiloží ruku k dílu, aby se dařilo distribuci těchto pomůcek co nejvíce urychlit," uzavřel Polášek.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • "nenahraditelná" 

    Reagovat

     

    to u toho rozdělování musí být --dobrá příležitost se denně zviditelnit i v médiích. Když už se problém s COVIDem rozjel, tak 11..března na regionálních médiích i Parlamentních listech řešila co vychytat v jihočeském turismu . Myslím, že největší podíl na boji s COVIDem mají zdravotníci ,krajská hygienička , které je potřeba pochválit a třeba oprávněně tyto obětavce zviditelnit.

    Vloženo 25.3.2020 07:30:44

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace