Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hospodský kvíz

  středa 29.1 19:00 - Písek, Country hospůdka U šesti strun

 • Lady Oskar

  středa 29.1 19:00 - Strakonice, MěKS

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Je tu středa a právě vyšly Jihočeské týdeníky

Čerstvé Jihočeské týdeníky Táborsko, Strakonicko, Písecké postřehy a Milevské noviny jsou v prodeji! Týdeníky nefinancují obce ani žádný politický sponzor - to se při jejich ostrém peru dá považovat předem za vyloučené. Jihočeské týdeníky udržují v chodu sami čtenáři tím, že je kupují, čtou a využívají svobodný prostor pro názory bez cenzury. Tak co se děje nového?

Týdeník Táborsko absolvoval hodně rušnou debatu v Plané nad Lužnicí o záměru města vybudovat nový rekreační park Zelené vrchy. Sousedi o něj nestojí, dočtete se proč, i co bude dál. Táborsko se zabývá také zápachem z kachní farmy u rybníku Hejtman. Jak dopadla veřejná sbírka na vydání poslední knížky veršů zemřelého táborského básníka Lumíra Slabého? O tom, i o dalších plánech jeho kamarádů mluví v rozhovoru David Peltán. Lenka Horejsková z veselského infocentra zas přibližuje další ročník akce Veselá kola. Týdeník Táborsko byl jako vždy o minulém víkendu tam, kde se něco zajímavého dělo, takže i o tom si můžete přečíst - z Borotína, soutěže s charitativní snídaní ústrašických hasičů nebo z národního finále soutěže mladých myslivců v Plané. Sportovní rubrika přináší rozhovor s trenérem FC MAS Táborsko Miloslavem Brožkem o poslední přípravě před startem mistrovských utkání v nové sezoně ČFL. Přípravné zápasy začínají druholigovým hokejistům HC Tábor. S jakým týmem se poprvé utkají a jací hráči usilují v Táboře o pozici v základní sestavě? Pozornost jistě upoutá rovněž charitativní turnaj v nohejbalu na pomoc šestileté Karolínce.

Písecké postřehy na titulní straně rozebírají hlučné testování bezpilotních letounů na letišti v Krašovicích u Písku, proti kterému vznikla petice. Majitel vývojářské firmy na kritiku reagoval poměrně ostře. Noviny také přinášejí dosavadní zkušenosti s provozem růžových sdílených kol v Písku a nabízejí další pohled na plánované lesní vodní nádrže v Mlakách u Kluk, proti kterým místní protestují. V týdeníku samozřejmě nechybí podrobná reportáž přímo ze soudní síně, kde ze z vraždy manželů u v chatce u Záhoří zpovídali dva obžalovaní. Redaktoři jako vždy vyjeli i na venkov, kde nasbírali postřehy a reportáže na zajímavých akcích. Dočtete se tedy novinky o Strašení v Nerestcích, Pivních hrách v Ražicích a třeba i o rockovém festiválku v Malčicích. A sport? Fotbalisté FC Písek si v posledním přípravném zápase poradili s Olešníkem. Což se v týdeníku rozebírá. Generálky mají za sebou také Čimelice a Protivín. V novinách najdete kompletní rozpisy ČFL, divize a krajského přeboru. Vyhlídky na novou sezonu prozradil v rozhovoru trenér florbalistů Michal Hanzlík.

Milevské noviny rozebírají výsledek soudního sporu mezi domem kultury a bývalým nájemcem tamní restaurace, firmou Laben. Přinášejí také zprávu o tom, že na radnici přibyde další úřednické místo. Krajský úřad totiž zjistil, že zdejší odbor životního prostředí nestíhá dodržovat zákonné lhůty. A přečíst si můžete i o starostech obyvatel starého sídliště a jestli se i tamní prostor dočká kamerového dohledu. I Milevské noviny byly tam, kde se něco dělo - na soutěži o nejlepší guláš ve Veselíčku, na trailových závodech ve Vlksicích, na Bernfestu, na sousedském setkání v Klučenicích i dětském dni v Kostelci... Na sportovních stránkách Milevských novin i tentokrát naleznete mnoho zajímavostí. Fotbalová příprava pomalu vrcholí a už o víkendu vstoupí Milevsko do bojů v krajském přeboru proti nováčkovi z Lažiště. Úspěchy sbírají motokrosaři regionálních stájí Kamikaze racing teamu i Motoclubu Milevsko a svá soustředění před novou sezonou absolvovali mladí hokejisté, tenisté i tanečníci NRG crew. Čtěte Milevské noviny!

Na verdikt Ústavního soudu o tom, zda je platný krajský rozsudek o zrušení strakonických komunálních voleb, se stále čeká. Týdeník Strakonicko proto oslovil radnici s dotazy na téma, co přesně pro město znamená hospodařit bez schváleného rozpočtu, v provizoriu. Hlavní článek rozebírá plány na Ostrově v samém srdci města. Na místě zdevastované ruiny se rodí nový prostor Ostrov 1415, kde by to mělo zase ožít. Podrobnosti budou Strakoňáky určitě zajímat. Strakonicko bylo v minulých dnech taky na mnoha akcích - v Blatné, na oslavě výročí hasičů v Drahenickém Málkově, a přináší i rozhovor s manželi Seberovými, kteří se starají o zříceninu Helfenburk. V týdeníku najdete i další tipy na letní výlety po Strakonicku. A sport má samozřejmě zelenou! Dočtete se například to, jak jsou na novou fotbalovou sezonu připraveni v Katovicích, ve Strakonicích, v Blatné nebo v Oseku. Nechybí ani strana o florbalovém Memoriálu Petra Adlera. Proč budou mít florbalisté nově ve znaku orla? To a mnoho dalšího se dozvíte v aktuálním vydání.

Ve společném Magazínu Jihočeských týdeníků se představují vítězové soutěže hasičských sborů ve sběru železného šrotu. Dočtete se, kdo letos vyhrál selátko a sud piva od firmy FAST Kovošrot. Ale i historky, které se při sběru starého železa dají zažít. To není hasičská latina! Magazín přináší také vzpomínky strojvůdce parní lokomotivy z Tábora. A samozřejmě má i týdenní televizní program Pohoda s luštěním.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Alena 

  Reagovat

   

  Za třiadvacet korun reklamy, sport a jinak nic? Nemám zájem.

  Vloženo 9.8.2019 14:09:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace