Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeská liga vyvrcholila v milevské sportovní hale

 Autor: Pavel Pubal

    Autor: Pavel Pubal

MILEVSKO – Za účasti klubů moderní gymnastiky Máj České Budějovice, Jiskra Humpolec a domácího oddílu RG Proactive Milevsko byl zakončen letošní seriál závodů moderních gymnastek Jihočeská liga. Čtvrté a zároveň závěrečné klání se uskutečnilo v sobotu 22. března v milevské sportovní hale. Seriál spatřil světlo světa už před 23 lety, kdy tento systém soutěže pro jihočeské gymnastky vymyslela, následně také zrealizovala a po všechny roky organizuje Dana Vojtová – nestorka milevské gymnastiky.

Cílem bylo – a stále je – především porovnání výkonů gymnastek v jihočeské soutěžní oblasti, do které patří jihočeské oddíly a okres Pelhřimov, ze kterého je oddíl Jiskra Humpolec. Ke škodě svých závodnic se seriálu neúčastní GSK Tábor, naproti tomu písecké gymnastky ze Sokola Písek byly pravidelnými účastnicemi až do zrušení klubu a ukončení činnosti v roce 2011.

Počítání celkových výsledků je založeno na umístění v jednotlivých závodech. Za každé vítězství dostává závodnice jeden bod, za druhé místo dva body a tak dále. Celkový počet bodů pak určuje konečné pořadí v dané kategorii, přičemž závodnice s nejmenším počtem nasbíraných bodů se stává vítězkou kategorie. Závodnice mohou jeden závod kvůli nemoci či jinému důvodu vynechat a přesto mají šanci celkové hodnocení ovládnout. Nejhorší známka ze čtyř závodů se totiž škrtá.

Na závěrečném závodě proběhlo dvojí vyhlášení výsledků – jak samotného závodu, který v sobotu zorganizoval domácí klub RG Proactive, tak celého seriálu, který měla ve své režii předsedkyně Jihočeské soutěžní oblasti Martina Špindlerová. Gymnastky byly dekorovány medailemi, poháry a plaketami k připomenutí 23. ročníku Jihočeské ligy.

Už vlastně ani nebylo žádným překvapením, jak vynikajících výsledků dosáhly také domácí gymnastky z oddílu RG Proactive Milevsko, které se na jednotlivé závody připravovaly pod vedením trenérek Lucie Tollingerové a Hany Kutišové.

V posledním díle seriálu opanovaly své kategorie následující milevské gymnastky – Karin Králová, Veronika Šimáková, Linda Houdová, Tereza Kutišová, Natálie Kotašková, Karolína Kreisslová a Ludmila Korytová. Domácí závodnice tak ovládly hned sedm kategorií z jedenácti. A jak se jim vedlo v konečném účtování? Celkové pořadí všech kategorií Jihočeské ligy naleznete ve středečních Milevských novinách.

Pavel Pubal

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace