Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská ODS postavila do čela kandidátky Martina Kubu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Lídrem ODS v Jihočeském kraji bude současný předseda občanských demokratů a bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Rozhodl o tom včerejší regionální sněm ODS v Českých Budějovicích.

Martin Kuba. který je zároveň i předsedou jihočeské regionální organizace ODS, o první místo na jihočeské kandidátce aktivně usiloval. Na včerejším regionálním sněmu se mu podařilo získat 57 hlasů ze 70 možných. Bývalý ministr průmyslu a obchodu podle informací, které zveřejnila některá celostátní média,  původně zvažoval kandidaturu ve Středočeském kraji. Kuba však tuto informaci popřel s tím, že se dostala do médií na základě neoficiálních diskusí uvnitř ODS, které nikdy neinicioval.

Definitivní podobu kandidátky v Jihočeském kraji včera představila i TOP 09. Na druhé místo se za lídra Zdeňka Bezecného dostal děkan Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity František Vácha. Toho nominovali Starostové a nezávislí. Původně vybrali na druhou pozici za Bezecného českobudějovického primátora Juraje Thomu, s tím ale nesouhlasila TOP 09. Jako důvod uvedli skutečnost, že primátor je obviněn ze zneužití pravomocí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace