Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hospodský kvíz

    středa 29.1 19:00 - Písek, Country hospůdka U šesti strun

  • Lady Oskar

    středa 29.1 19:00 - Strakonice, MěKS

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské pískovny nabízejí geologické fenomény a jsou i dobrým tipem na výlet

Erozní rýhy ve stěně Pískovny Ledenice , Autor: Jiří Řehounek

Erozní rýhy ve stěně Pískovny Ledenice     Autor: Jiří Řehounek

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nový projekt Cally zmapoval v jihočeských pískovnách zajímavé geologické fenomény a nyní je zprostředkuje také veřejnosti. Na projektu se sdružením pro záchranu prostředí spolupracuje student a geolog Jakub Vácha, který během léta navštívil vybrané pískovny v okresech Tábor, Jindřichův Hradec a České Budějovice a vyhledával v nich zajímavé nerosty, horniny, geologické profily a jiné objekty.

 

Výsledkem projektu se stala nejen odborná zpráva shrnující zajímavé geologické objevy, ale také nová stránka na našem webu s tipy na výlety," uvedl Jiří Řehounek z Cally. Jako nejzajímavější lokality byly zatím vybrány Pískovna Lžín na Soběslavsku a Pískovna Ledenice na Českobudějovicku.

„Jsme rádi, že můžeme návštěvníkům pískoven nabídnout i zajímavé informace o neživé přírodě. Na většině lokalit, které doporučujeme k návštěvě, mohou lidé pozorovat i zajímavé živočichy a rostliny, kterým jejich dupání v pískovnách ještě navíc prospívá. Spousta pískomilných druhů totiž potřebuje narušování povrchu, kterým se udržují vzácné písčiny a suché trávníky ve vhodném stavu," zmínil Jiří Řehounek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace