Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeský kraj hostí výstavu policejních fotografií Fotostopa 2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Slavnostní vernisáží začala v úterý 3. září výstava Fotostopa 2019. Již VI. ročník prezentace prací kriminalistických techniků, znalců a policistů nese podtitul vražda-smrt-zabití a v prostorách hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje bude k vidění až do 29. září.

 

Výstavu zahájil jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka, který poděkoval Jihočeskému kraji za prostory a vyzdvihl význam vzájemné spolupráce mezi Jihočeským krajem a místní policií. „Chci poděkovat Ladislavu Zíkovi a Pavlu Panskému, kteří touto výstavou opravdu žijí," ocenil dále práci organizátorů.

Policejnímu řediteli na oplátku poděkovala hejtmanka Ivana Stráská za možnost nahlédnout pod pokličku policejní kuchyně. „Je to úplně nový pohled a i když někdy máme tendenci dívat se na policejní práci s despektem, musíme si přiznat, že je to právě policie, u které hledáme zastání, když je nám ouvej," uvedla hejtmanka.

Její slova potvrdil i ředitel úřadu Milan Kučera, který zavzpomínal na své profesní roky u policie. „Výstava dobře dokumentuje, že i sociální patologie je součástí našeho života a je úkolem policie, aby pomohla společnosti se těmto jevům bránit," uvedl Kučera a poděkoval jí za to, že opravdu pomáhá a chrání.

Zvítězilo Jitro u Zámecké zahrady

V rámci slavnostní vernisáže byli odměněni autoři nejlepších fotografií: Jitro u Zámecké zahrady (autor David Daniel), Nůž (autor Daniel Vik) a Tělo a Duše (autor Zdeněk Kačer). Speciální cenu odborné poroty pak získala fotografie s názvem Průstřel žebra (autor Petr Mrzena).

Zájemci z řad veřejnosti si budou moci prohlédnout nejen fotografie současné, ale také snímky z období první republiky a snímky z policejního archivu kriminalistického ústavu. Opravdovým unikátem je fotodokumentace pádu dvou MIGů na sídliště Vltava, která ještě nebyla nikde na veřejnosti publikována. Výstava, která se koná pod záštitou hejtmanky Ivany Stráské a za podpory ředitele Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR Hynka Raise, je zpřístupněna každý den v provozní době krajského úřadu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace