Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jméno náměstka pro dopravu v Budějovicích stále nepadlo, spekulace sílí

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ani po posledním jednání českobudějovického zastupitelstva stále není jasno o novém náměstkovi pro dopravu. Františka Konečného z této pozice odvolali zastupitelé na konci března. Důvodem měly být nejasnosti kolem nového posudku ke sportovní hale. Vygradovaly tím dlouhodobé spory. Konečného agendu si mezi sebe dočasně rozdělili náměstci Thoma s Holickým a primátor Svoboda. Jméno nového náměstka pro dopravu by mělo padnout do konce června.

 

K odvolání bývalého náměstka pro dopravu Konečného přispěla svými hlasy i značná část jeho kolegů z hnutí ANO. "Kolegové z HOPB pohrozili našim členům, že když mě neodvolají, tak budou hlasovat pro odvolání celé rady a my jsme jako klub nedrželi pohromadě, takže mě odvolali," řekl ke svému konci v křesle náměstka pro dopravu Konečný. Podle něj byl posudek na sportovní halu jen zástupný problém.

Fakt, že je město tak dlouho bez klíčového náměstka pro dopravu ale kritizuje opozice. Podle opozičních zastupitelů je to nepřípustné i proto, že právě probíhá důležitá uzavírka frekventované Mánesovy ulice a ve městě se tvoří kolony. "To, že se dopravě nikdo nevěnuje, nám přijde dost smutné. Jsem přesvědčen, že tady by náměstek měl maximálně koordinovat s Jihočeským krajem a ŘSD to, aby se všechny projekty připravovaly co nejrychleji," uvedl Martin Kuba z ODS. Dodal, že obyvatelé českobudějovických sídlišť mají slíbená nová parkovací místa a nic se v tomto směru neděje.

Hnutí ANO s nominací nového náměstka primátora pro dopravu po odvolaném Františku Konečném nespěchá. "Stav je setrvalý, my jsme na posledním zastupitelstvu sdělili, že nejpozději v červnu bude náměstek zvolen a na tom trváme," komentoval situaci primátor Jiří Svoboda. Období bez jednoho člena vedení města podle Svobody není dlouhé a debata o náměstkovi pro dopravu je uměle vyvolaná. Navíc důležitá dopraní jednání prý probíhají podle plánu.

O nástupci Konečného se zatím pouze spekuluje. Jednou z možných kandidátek na náměstkyni pro dopravu by mohla být Andrea Nádravská (ANO). "Spekulace jsou spekulace, našeho nominanta budeme v první řadě projednávat s koaličními partnery a pak to zveřejníme," uzavřel Svoboda.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Konečný alespoň něco činil ve prospěch obyvatel 

  Reagovat

   

  Jenže k čemu to bylo? Aby ve městě ubyla osobní auta, musí kraj napravit chyby z minulosti, kdy bezuzdnou preferencí individuální dopravy a nevídaným útlumem veřejné k nedobré situaci v ČB a jiných městech kraje přispěl. Dokonce mají generel, stále platný vyvěšený na stránkách JIKORD a stále se jím odbor dopravy JČk řídí, byť jde o pouhý slepenec dávno neplatících floskulí, tezí a frází, za přimíchání značné dávky demagogie...

  Vloženo 15.5.2019 10:51:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace