Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Juniorský maraton rozběhá středoškoláky v Českých Budějovicích

JIŽNÍ ČECHY - Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se letos chystá do Českých Budějovic. Jednadvacátý ročník Juniorského maratonu se po celé zemi rozeběhne už v dubnu a registrace jsou již v plném proudu! V Českých Budějovicích se na náměstí Přemysla Otakara II. poběží ve středu 5. dubna. Neziskový projekt organizátorů RunCzech běžecké ligy má za cíl rozběhat středoškolské studenty po celé České republice, což se rok od roku daří více a více. Registrace do Juniorského maratonu je navíc zdarma. Do Juniorského maratonu se může zapojit každá střední škola z České republiky i zahraničí. „Stačí dát dohromady desetičlenný tým, ve kterém musí být tři dívky. Každý člen týmu pak běží štafetový úsek o délce 4,2 kilometry, dohromady studenti zdolají trať celého maratonu," představuje Juniorský maraton Bojan Nanković z týmu RunCzech. Dále už v podstatě stačí jen přihlásit tým na stránkách www.runczech.com/jmc a přijet na semifinálové kolo do Českých Budějovic.


Nejlepší týmy ze semifinálových kol postupují do finále. To se uskuteční v neděli 7. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha a studentské štafety odstartují z první řady po boku nejlepších světových vytrvalců! „Pro nejlepší týmy je to fantastická příležitost, jak si zazávodit s nejlepšími světovými vytrvalci. Ti nejrychlejší studenti s nimi doběhnou třeba až na Karlův most," dodává Nanković. V  roce 2016 Juniorský maraton v semifinálových kolech přilákal 261 týmů, což znamená rekordních 2 610 studentů. Organizátoři z RunCzech nicméně doufají, že tohle číslo nebude konečné!
Každý člen týmu se kromě sportovního zážitku sdíleného v týmu může těšit třeba na tričko, startovní číslo, pitný režim, občerstvení, partnerské dárky, zajímavý doprovodný program a atmosféru špičkového běžeckého závodu. Juniorského maratonu se kromě studentů mohou aktivně zúčastnit i učitelé, kteří kromě podpory svého týmu také skládají svoje týmy – učitelských štafet v roce 2016 bylo 21.

Juniorský maraton se běží pod záštitou hejtmanů zúčastněných krajů i primátorů semifinálových
Bližší informace o Juniorském maratonu včetně registračního formuláře do semifinálových kol najdete na www.runczech.com/jmc.
Letošní Juniorský maraton v číslech:
261 týmů a 2 610 studentů v semifinálových kolech
113 učitelů ve 21 štafetách
12 222 naběhaných kilometrů
15 810 zapojených studentů včetně kvalifikačních a školních kol
3 zahraniční týmy
13 záštit od krajů a 14 od měst
2:3102 – čas vítězného družstva ve finále

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace