Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kambodža

  Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

  Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

 • Třídní koncert ZUŠ

  Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

  Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Kaplice se s Milevskem o Krampuse soudit nebude. Došlo k dohodě

MILEVSKO - Vánoce jsou svátky klidu a míru. Z této sféry je i zpráva od milevského radního Karla Procházky: město Kaplice nebude řešit právní cestou porušení ochranné známky ze strany milevských pořadatelů listopadové Krampus show. "Sešli jsme se s místostarostou Liborem Lukšem. Kapličtí uznali, že jsme po jejich upozornění i před samotnou naší akcí udělali maximum, abychom jejich práva neporušovali," říká Karel Procházka. Závěrem ve vánočním duchu je, že se nakonec pořadatelé kaplické Krampus show dohodli s milevským Maškarním sdružením do budoucna na spolupráci.

 

Maškarní sdružení v Milevsku uspořádalo Krampus show letos v listopadu poprvé. Celou akci zhatilo špatné počasí. Krátce před akcí také organizátory upozornil právní zástupce města Kaplice, že na akce s názvem Krampus a jeho odvozeninami má město Kaplice od letošního dubna registrovánu ochrannou známku. Kapličtí upozornili i další města, kde letos průvody Krampusů pořádali. S Milevskem tedy nyní došlo ke smírnému řešení. 

Diskuse k článku - 63 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • niki-pro Andreu 

  Reagovat

   

  Milá Andreo, nevím, jak umíš anglicky, česky to stojí za prd. No, inteligence ve vašem rodě jak je známo nic moc. Poučuj tedy Alžbětu a řeš Anglii.Zdar.

  Vloženo 2.1.2017 07:54:34

 • Andrea Br. 

  Reagovat

   

  Pocházím z Milevska a opravdu tuhle debatu nechápu. Je možné, že se něco někdy nepovede podle představ, ale o co tady jde? Buď jsou v Milevsku tak malí a lakomý lidi, že dokážou měsíce mlít o 70 korunách, který určitě vzápětí vyhodí jinde za úplný pitomosti, nebo vůbec nejde o tohle ale někdo se tu jen snaží otrávit druhý, který se o něco snaží anebo jde o politiku a to je opravdu nechutný snažit se tady manipulovat s obrazem Milevska do světa. Styďte se.

  Vloženo 30.12.2016 09:30:58

  • Andreo,skutečně brrr! 

   Reagovat

    

   Nejde jen o milevšťáky.Já tam byl s 2 dětma,na mé pozvání přijela sestra z 30 km vzdálené vesnice se 3 dětma. Nevím jaké máte příjmy vy,ale pro normální rodiny s dětmi,o které jde,nejde o marginální vyhozené částky. Nechal bych na lidech za co chtějí vyhodit své peníze.
   Ono nejde ani tak o peníze,ale o to,že ti co akci zpackali nedokázali říci - promiňte,bylo to nad naše síly.To by lidi akceptovali.Místo toho trapné řeči K.Procházky v MN či duchaplné příspěvky jako váš.Právě takové nepovedené akce a (ne)reakce organizátorů škodí,a v tomto případě hodně,obrazu Milevska.Styďte se za vaše moudrosti,které moudré nejsou.

   Vloženo 30.12.2016 11:28:02

 • Tomy Poser 

  Reagovat

   

  No, jedno vím zcela jistě. Už nikdy nepůjdu v Milefsku na tuto akci, i kdyby byla zadarmo. Takový hnus se jen tak nevidí.

  Vloženo 28.12.2016 20:21:58

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jak by asi takový soud dopadl. Ještě více by se rozpatlala ostuda, která byla v Milevsku (ne)předvedena a bylo na ní vybíráno vstupné. Možná by to otevřelo i další otázky.

  Vloženo 27.12.2016 15:14:24

  • právnický pohled 

   Reagovat

    

   Nejde ani tak o známku,ale o to,že výše vzniklé škody ošizeným divákům naplňuje charakter trestného činu.

   Vloženo 27.12.2016 15:23:50

   • petr 

    Reagovat

     

    Evidentně nejste právník, neb pojem "charakter trestného činu" náš trestní zákoník nezná.

    Vloženo 27.12.2016 17:05:54

    • petromil 

     Reagovat

      

     To na věci skutečně hodně mění.Trestný čin vzniká i když formulace není exaktní.To už je věc trestního oznámení na policii,ti ví jak zní přesná formulace.

     Vloženo 27.12.2016 23:05:43

     • petr 

      Reagovat

       

      Nechci vás poučovat, ale jednání, které nenaplňuje znaky konkrétního trestného činu, nemůže trestným činem být. Možná je to nemorální, možná od samosprávy neprofesionální, ale nikoli trestné.

      Vloženo 28.12.2016 07:34:20

      • petromil 

       Reagovat

        

       Je to i možné,nejsem skutečně právník.Jen jsem vycházel z reálné vzniklé škody,která byla velká.Přesto je velice smutné, že min. spolupořadatel akce ředitel DK neměl povědomost o základních právních souvislostech.Měl by být profesionál.Od K.Procházky toto těžko očekávat.
       Hlavní bylo velké zklamání dětí.

       Vloženo 28.12.2016 08:26:01

     • Plácáte hlouposti 

      Reagovat

       

      Škoda jen, že na internetu je mnoho definic tr.činu, který musí naplňovat znaky tr. činu a splňovat podmínky pro kvalifikaci tr. činu.
      Škoda velká - vy určitě nejste ten, kdo by určoval jak velká škoda vznikla. Opět lze na internetu dohledat, co je škoda velká a jaké podmínky musí splňovat, aby byla škoda velká.Plácat tu pane můžete cokoliv ale vaší hlouposti se musí člověk smát.

      Vloženo 28.12.2016 13:28:25

      • výše škody 

       Reagovat

        

       je lehko určitelná.Je to výsledek vynásobení počtu ošizených diváků a vstupného + zbytečně vynaložené cestovní náklady. Naštvaní ošizení diváci nemusí pro své naštvání hledat zdůvodnění na internetu,stačila jim účast na tom fiasku.
       Tím, že byl člověk odsouzený za trestný čin z něj nedělá odborníka na trestní právo.To samé,platí pro člověka,který se živil "odposlechem"po provozovnách z něj nedělá odborníka na duševní právo,že?
       Nepotřebuji reakci hloupého člověka.Věci jsem si vyjasnil s Petrem,což je evidentně znalý inteligentní člověk a dal jsem mu za pravdu. Tyhle diskuze mi,hlavně dětem,stejně nenahradí vstupné za nic a hlavně zkažený půlden.

       Vloženo 28.12.2016 14:15:41

       • je dobře 

        Reagovat

         

        že jste si to s panem Doubkem (Petrem)vyjasnil, přesto opět plácáte nesmysly. Výsledkem vzdělanosti je asi škola na Kopečku v Milevsku.

        Vloženo 28.12.2016 14:59:14

        • a co tyhle tlachy 

         Reagovat

          

         mění na fiasku Krampuse a ošizení diváků?Co to řešíte,nebo se tam neodborně močilo?Potom by to spadalo do vaší kompetence.A jakou močící univerzitu jste absolvoval?Moc vás do života nevybavila.Co jí ale vyčítat,komu není shůry dáno....

         Vloženo 28.12.2016 16:12:51

 • Krampus 

  Reagovat

   

  Stovky nespokojených lidí opouštěli ještě před koncem produkci zvanou Krampus show v Milevsku. Zaznívaly zde poznámky o trapnosti a zloději ně. Nebylo prakticky nic vidět. Show doprovázela hudba která k tomu je absolutně nevhodná a které v Milevsku totálně ochranná. V porovnání se skutečností že jiná města to to show dělají ve větším rozsahu a zdarma vyzněla tato produkce velmi trapně. Je třeba si to přiznat.

  Vloženo 27.12.2016 15:08:40

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace