Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Místní kolo soutěže

  středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

 • Stopem se psem v Asii

  středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

  Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Klausova Trikolóra už má zastoupení ve všech jihočeských okresech

Koordinátoři pro jednotlivé jihočeské okresy včetně krajského Jiřího Mánka. , Autor: Archiv Trikolóry

Koordinátoři pro jednotlivé jihočeské okresy včetně krajského Jiřího Mánka.     Autor: Archiv Trikolóry

JIŽNÍ ČECHY - Nové politické hnutí Trikolóra, které minulý týden založil Václav Klaus mladší, se už začíná formovat ve všech oblastech jižních Čech a startují se jednotlivá města i obce. Dnes byli oficiálně ustanoveni koordinátoři, kteří mají na starosti první kroky ke vzniku struktur hnutí a péči o nové registrované příznivce po celých jižních Čechách.


Hlavním koordinátorem Trikolóry v Jihočeském kraji je Jiří Mánek, dřívější ředitel Národního parku Šumava. Ten vybral a spolu s vedením Trikolóry ustanovil koordinátory pro konkrétní jihočeské oblasti takto:

Českobudějovicko - Dalibor Uhlíř (podnikatel - síť obchodů s náhradními díly pro automobily)
Českokrumlovsko - Jan Sommer (živnostník - fotograf)
Jindřichohradecko - Milena Čechová (zubní lékařka)
Písecko - Jiří Černý (podnikatel - síť obchodů s oblečením)
Prachaticko - Luděk Chrt (dříve dlouholetý pracovník Policie ČR a kriminalista s hodností plukovníka, dnes podnikatel - penzion, cukrárna)
Strakonicko - Karel Reindl (podnikatel - provozovatel benzínové stanice ve Strakonicích)
Táborsko - Simona Žirovnická (manažerka, dříve také asistentka poslance a europoslance)

„Jsem rád, že mě Jirka Mánek s tímto projektem oslovil, protože se u mě na pumpě schází plno lidí, kteří dlouhodobě fandí Václavovi Klausovi a celé měsíce tu diskutujeme jeho šance. Teď mu můžu sám pomoci a proto mě tahle práce ve Strakonicích a okolí ohromě baví," říká Karel Reindl ze Strakonic.

„Máme v jižních Čechách téměř 300 oficiálně registrovaných příznivců a další stovku, kteří se hlásí individuálně. Naším úkolem je nyní postavit stabilní stranickou strukturu a ustanovit další koordinátory, kteří budou odpovídat za vznik buněk v jednotlivých městech a obcích," řekl Jiří Mánek, krajský koordinátor Trikolóry v jižních Čechách.

K Trikolóře se na jihu Čech aktivně hlásí pestrá škála lidí, odborníků v politice i v různých oborech, ale i zapálených občanů a příznivců. Všichni mají otevřené dveře k tomu, aby pomohli prosazovat hodnoty hnutí, nicméně lídry si ze zájemců až do příštích parlamentních voleb budou představitelé hnutí vybírat sami.  Rozhodovat budou zkušenosti a nasazení.

Velký zájem o členství v hnutí z řad občanů potvrzuje také budějovická Ivana Kerlesová z přípravného výboru Trikolóry. „Denně se na mne obracejí desítky lidí, kteří projevují sounáležitost a drží palce v našem působení. Máme transparentní příznivce, ale i ty, kteří zatím chtějí zůstat v anonymitě, protože jsou například již členy jiné politické strany," doplnila Kerlesová.

„Aktivita Trikolóry v jižních Čechách patří k té příkladné. Nejen, že se zde nasbíralo jedno z největšího množství podpisů pro vznik našeho hnutí, ale i vznik budoucích organizačních struktur zde běží velmi dobře. Jižní Čechy a speciálně Šumavu mám rád a těším se na setkání se všemi podporovateli v rámci podzimních cest po regionech, které v současnosti připravujeme," uzavřel Václav Klaus mladší, zakladatel a předseda strany.

Diskuse k článku - 30 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Jakub Škoda - strakonický Jedi 

  Reagovat

   

  Ryba smrdí od hlavy. Shnilé jádro se ukáže záhy. Václav Klaus ml. je radikál (ODSka ho nevyhodila ze svých řad náhodou, ale za znevažování obětí holokaustu) a jeho otec je (nejen) ekenomický zločinec, co jezdí pro rozumy tu na sjezdy německých neonacistů z AfD, tu na ruskou abasádu s připnutou oranžovo-černou stuhou sv. Jiří, kterou putinovský režim používá jako svůj "hákáč". I když se obalí naivními příznivci, aby se zamaskoval, aktéři jsou už známí. Klaus-Klaus Klan, co se bude bít v prsa a vlastenčit, zatímco od skutečného pozitivního vlastenectví ala Masaryk bude dál, než je Pluto od Slunce. Kdo má uši k slyšení, slyš.

  ,,Nacistická tradice,
  změnila se velice.
  Podstatu však poznávám,
  náckům šanci nedávám."

  Vloženo 22.6.2019 01:58:13

 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  A už do Trikolóry vstoupil i blogátor Zdenda Lanz? Aby to panoptikum bylo kompletní... :)

  Vloženo 21.6.2019 11:09:48

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Dobrý nápad. Přineslo by to další hlasy. Váš ne to je jasný ale to může být Trikolóře šumák

   Vloženo 21.6.2019 12:08:44

 • Budete jen litovat 

  Reagovat

   

  Jen si volte potomka největšího politického zločince v dějinách samostatné ČR...

  Vloženo 20.6.2019 23:11:12

 • lukosin 

  Reagovat

   

  Slaboši se potřebují sdružovat v houfech, v domění, že ve stádu se vytratí.

  Vloženo 20.6.2019 08:08:59

 • Romadur 

  Reagovat

   

  Starší Klaus svou amnestií definitivně uzavřel 90. léta. Špinavé peníze neexistují, kapitola uzavřena, rozejděte se. Nemám ho rád, ale jednu věc obdivuji: nikdy neměl potřebu dělat ze sebe bodrého strýce s lidovými názory. Vždy si držel distanc od "lidu", líbivých projevů a nesnažil se ani náznakem o popularitu.
  Mladší Klaus této jeho kvality nedosahuje, navíc přejímá to horší z otcovy ideologie. Takže děkuji za info, neúčastním se. Trikolora je krokem zpět.

  Vloženo 19.6.2019 21:14:20

  • Karel 

   Reagovat

    

   Romadůre, škoda že ty ten lidovej pohledem naopak přebíráš. Klaus st. nikdy neřekl, že neexistují špinavé peníze. Pouze řekl, v diskuzi s moderátorem Černým, že neumí černé peníze rozeznat. Stejně jako ty, takto na dálku nerozeznáš, která stokoruna v mé kapse je zdaněná a která není. A budeš rád za jakoukoliv, když si půjdu k tobě něco koupit :-).
   Také dále pokračoval, že je to věc policie a dalších úřadů. To, že to byl do jisté míry alibismus je věc jiná – je třeba si poslechnout Dušana Třísku, otce kupónové privatizace, který vysvětluje, že byla rozhodující rychlost privatizace a proč. Osobně se k názoru Dušana Třísky přikláním. To, že to po nástupu M. Zemana v roce 1997 vzalo jiný směr (normalizační), je věc opět zcela jiná.
   PS: Nic a nikoho neobhajuji.

   Vloženo 20.6.2019 06:35:57

   • Romadur 

    Reagovat

     

    Já jsem lid, tak můžu bejt lidovej.
    Dobře, rychlá privatizace - budiž. V té době šance pro wechsláky, podsvětí z osmdesátek a bývalé vysoké komunistické kádry. Když už se podařilo pár alespoň exemplárních případů usvědčit a zavřít, nebyl důvod je zase osvobodit. Co za "message" tím vypouští ČR do světa? Rozhodně ne důvěryhodnost státu a vymahatelnost práva. Byť připouštím, že hodně z těch zavřených bylo stíháno na politickou objednávku či jako nevyřízené účty různých klanů.
    Ale to s mladým moc nesouvisí - snad jen v tom, že se od tatíka dostatečně nedistancuje a spíše vyznává jeho hodnoty.

    Vloženo 20.6.2019 12:27:13

    • Klausů famílie 

     Reagovat

      

     Je stejně důvěryhodná jako jeden rodinný klan na Kárlštejně, který tam dlouhé roky obíral turisty. Dokonce měli hierarchii, něco čorovali děcka, něco zas starý.

     Vloženo 20.6.2019 13:29:58

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace