Konečně to vyšlo i venku! Výhru Motoru vystřelil Kanaďan Esposito

LITOMĚŘICE – Ta písnička se neustále opakovala – hokejisté Českých Budějovic od začátku sezony poráželi na domácím ledě jednoho soupeře za druhým, ale na kluzištích soupeřů byli takřka neškodní. Vyhráli pouze v Kadani a od té doby na další body z cizího prostředí čekali, což změnili až dnes na ledě Litoměřic. O své výhře 3:1 Českobudějovičtí rozhodli hned v první třetině, po devíti minutách vedli díky brankám Žigy Pavlina a Angela Esposita 2:0. Ve druhé části sice snížil litoměřický Veselý, ale výhru Jihočechů o pár minut později potvrdil mladý obránce Pavel Pýcha, který zaznamenal svůj vůbec první gól mezi dospělými.

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor ČB 1:3
(0:2, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 29. Veselý (Kalla, Ondráček) – 8. Pavlin (Heřman, Pajič), 9. Esposito (Žálčík, Babka), 34. Pýcha (Babka). Rozhodčí: Würtherle – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 3–2. Využití: 0–1. Přihlíželo 1 180 diváků.

Další zápas sehrají svěřenci kouče Stavjani už pozítří. V pondělí na domácím ledě přivítají Benátky nad Jizerou, úvodní buly bude vhozeno v 17.30 hodin.