Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Čteme, pleteme a cvičíme tělo a paměť

  Úterý 21.1 14:00 - Blatná, Knihovna

 • Divadelní pohádka Muzikantská

  Úterý 21.1 10:30 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 

Kraj přidal peníze na přebudování sezimovoústeckého Soukeníku i píseckým Sršňům. Podporu stavbě školy ve Srubci odmítl

Tato podoba Soukeníku se stane minulostí.... , Autor: L. Kolářová

Tato podoba Soukeníku se stane minulostí....     Autor: L. Kolářová

SEZIMOVO ÚSTÍ - Krajští zastupitelé před pár okamžiky odhlasovali příspěvek dva miliony korun pro FK Spartak MAS Táborsko na přebudování hřiště na Soukeníku. Areál patří městu s výjimkou přistavěných šaten, klub má hřiště v dlouhodobém pronájmu. Sezimovoústeční zastupitelé po velké diskusi na začátku června těsnou většinou souhlasili, že si FK Spartak MAS vybere předem sportovní dotace v hodnotě dva miliony - letos 1,5 milionu a příští rok půl milionu. Nyní přidává dva miliony i kraj, aby klub měl na 30 procentní dofinancování. Dotace z ministerstva školství na projekt v hodnotě 22 milionů má být 70 procentní. Ze hřiště na Soukeníku tak mají do 30. června příštího roku vzniknout dvě hřiště pro tréninkové středisko mládeže, situovaná napříč stávajícím.

 

FK Spartak MAS Táborsko žádal kraj o příspěvek 3,5 milionu, krajští zastupitelé mu přiřkli 2 miliony, tedy stejnou částku, jakou poskytlo i město Sezimovo Ústí. To starosta Sezimova Ústí, který je rovněž krajským zastupitelem, v diskusi zdůraznil. Netolický starosta Vladimír Pešek (ANO) dokonce řekl, že je připraven zvednout ruku pro částku 3,5 milionu, kterou klub původně žádal - a vyzval socdem kolegu Jaroslava Kupsu, aby jako zastupitel z táborského regionu dal takový pozměňovací návrh. To se ale nestalo. 

Na vybudování dvou nových hřišť na Soukeníku tak poputují z krajské pokladny dva miliony. 

Zastupitelé popřáli v individuálních dotacích i dalším žadatelům - jak připomněl Tomeš Vytiska z KSČM, poté, co před časem schválili mimo grantové programy peníze pro budějovický Sokol, podle očekávání se roztrhl s dalšími individuálními žádostmi pytel. 

TJ Sokol Písek požádal o finanční příspěvek na svůj extraligový basketbalový klub Sršni. Žádost zněla na 1,5 milionu, schváleno bylo půl milionu. Stejně jako v případě TJ Spartak MAS pro hlasovalo všech 36 zastupitelů. 

Vysokoškolský sportovní klub z Českých Budějovic Black Dogs požádal o 697 tisíc, obdrží 300 tisíc. Tato žádost byla podpořena 34 hlasy, zdrželi se Vladimír Pešek z ANO a náměstek hejtmanky Jiří Švec z Pro jižní Čechy. 

Dále prošlo 500 tisíc pro Britské centrum při Jihočeské univerzitě, které podporuje výuku angličtiny, a také 250 tisíc pro Goethe centrum, které se zaměřuje na propagaci a servis při výuce němčiny. 

Součástí tohoto bodu byla i žádost o příspěvek 26 milionů na výstavbu základní školy ve Srubci u Českých Budějovic. Náměstek hejtmanky pro školství Zdeněk Dvořák uvedl, že ministerstvo školství má na tyto projekty zhruba 4,5 miliardy korun, obec Srubec už loni 30 milionů dostala, ale letošní žádost nedokázala zadministrovat, a proto se obrací se žádostí o peníze na kraj. Hejtmanka Ivana Stráská podotkla, že rada kraje příspěvek nedoporučuje, neboť nejde o majetek kraje, který by se měl za tyto prostředky budovat. Hlasování bylo zcela roztříštěné a žádné usnesení ke škole ve Srubci nebylo přijato. 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Otázka je jen jedna, co tam budou hrát a co budou hrát na hřišti s dotací města Tábor 20.000.000. U klubu FC MAS Táborsko a.s. platí jedna úměra. Čím více peněz tím nižší soutěž. 4.000.000 to vypadá na divizi. I nadále se potvrzuje, FC MAS Táborsko a.s. není fotbalová firma, ale firma stavební, neb to má v registraci. Takže dotaci vlastně dostali stavaři. V Táboře je dokázáno, že investice do fotbalu, fotbal potápějí, protože stavaři fotbalu nerozumějí.

  Vloženo 2.7.2019 05:24:36

 • Vladimír Pešek 

  Reagovat

   

  For Nick:
  Ten někdo z Netolice jsem já. Jsem starosta města Netolice a mám rád sport. Pokud by jste něco věděl o tomto projektu, tak bych s Vámi i mohl diskutovat. Víte, ono jde především o volnočasové aktivity dětí a mládeže. Neberu Vám názor, ale beru ho za "slušně řečeno" velmi povrchní. Jinak Netolice jsou krásné městečko na Prachaticku a z hlediska historie jsou jedním z historicky nejstarších měst a obcí celé ČR (první zmínka v Kosmově kronice z roku 981 n.l.). V. Pešek

  Vloženo 28.6.2019 14:26:35

  • jan 

   Reagovat

    

   Pane starosto, děkujeme za podporu. Jsem rád, že si uvědomujete význam sportu, zejména u mladých lidí. Pořád je lepši, když budou kluci běhat po hřišti, než chodit po hospodách, chlastat a brát drogy. Až pojedu kolem, tak se rád do vašeho krásného městečka podívám. Tak hodně úspěchů a krásné léto.

   Vloženo 29.6.2019 08:03:49

 • Jiri 

  Reagovat

   

  Když se klub odstěhoval do Tábora, měla na Soukeníku pokračovat letitá tradice Spartaku Sezimovo Ústí.

  Vloženo 27.6.2019 22:40:28

 • Nick 

  Reagovat

   

  Proč někdo z Netolic ne podporuje ale dokonce vyziva, ze je to třeba podpořit, to je záhada. Kolik vyloboval do Netolic? Co na tom proboha stojí tolik peněz. Trocha země a 2 branky navíc.

  Vloženo 27.6.2019 22:19:06

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace