Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Král je mrtev, ať žije král! Královský maraton města Písku má za sebou 3. ročník

PÍSEK - Za krásného podzimního dne, který spíš připomínal den letní, se okolí Kamenného mostu v Písku a cesta po levém břehu Otavy směrem k mostu Zátavskému proměnily v maratonskou trať. Rekordní počet běžců a běžkyň zde absolvoval 3. ročník Královského maratonu města Písku, který se zároveň poprvé běžel jako mistrovství České republiky veteránů. Kromě maratonu mělo 398 účastníků na výběr i půlmaraton nebo čtvrtmaraton, někteří dali přednost čtyřčlenným štafetám. Jako zpestření byl v prostoru startu a cíle uspořádán závod dětí.

Loňský vítěz maratonu Ivan Šarlinger prvenství obhajovat nepřijel, protože v té době běžel v Praze čtyřiadvacetihodinovku, a tak byl královský trůn uvolněn pro nového vítěze. Tím se stal v čase 2:58,07 hodin Michael Vaněček z jihočeského klubu SB Cyklo Olympia.

Výsledky, rozhovor s vítězem, jak se běželo druhému maratonci v cíli Janu Jurášovi ze Strakonic a jaké pocity má po skončení třetího ročníku KM jeho zakladatelka a ředitelka Jaroslava Králová, to všechno se dočtete ve středečních Píseckých postřezích.   

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Javor 

    Reagovat

     

    nejlepší jsou ty buzny v hasičském z FGS Písek

    Vloženo 2.10.2016 11:59:43

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace